Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Jan Werich - Velké maličkosti

2. září 2015 v 14:17 |  Audioknihy
Jan Werich Velké maličkosti

Autor: Jan Werich

Vydalo: Radioservis

Poskytlo: Radioservis

Ahoj národe. Tyhle dny budou na blogu velice plodné, protože mám přes týden víc času než předtím - jedna z mnoha báječných věcí v mé nové práci (nejen, že dělám to, co mě baví a to,co dělat chci, ale ještě mám dost času věnovat se blogu). Takže dnes se můžete vrhnout na další článek, který sem pro vás připravila. Tentokrát jde opět o audioknihu, kterou sem měla možnost recenzovat pro společnost Radioservis. A musím se hned na začátku přiznat, že tenhle poslech sem si užila snad nejvíc ze všech - jde totiž o dílo mého oblíbeného Jana Wericha. A tomu se prostě jen tak někdo nevyrovná.

Nutno dodat, že se vlastně nejedná o namluvenou audioknihu napsanou tímto velikánem, ale o jeho vystoupení v Českém rozhlasu, která se tenkrát nahrávala a díky tomu, si je i dnes můžeme poslechnout. A to je naprosto úžasné, protože Jan Werich je jedním z mnoha lidí, kteří mne naprosto a dokonale oslovili svým osobitým šarmem, humorem, ale i smyslem pro vážnost a pro jistý druh filozofie. :) Velké maličkosti, nebo spíš rozhovory obsažené na tomto CD ještě nikdy nikde zveřejněné nebyly a já sem Radioservisu moc vděčná za, to že je vydal a umožnil nám všem proniknout více do Werichova života, sblížit se s jeho názory a navíc si opět připomenout jeho naprosto dokonalý a nezapomenutelný hlas.

No a co na vás při poslechu Valkých maličkostí čeká? Tak třeba se dozvíte, jak to bylo při mobilizaci, nebo se spolu s Werichem vydáme na jeho oblíbenou Kampu. Oslavíme s ním 55 narozeniny, vydáme se do Paříže nebo si zavzpomínáme na Jiřího Šlitra. A to zdaleka není všechno. Čeká vám tam toho mnohem mnohem víc. A každá kapitola, každé povídání, každá historka, stojí za vaši maximální pozornost. Protože takové lidi, jako byl Jan Werich tenhle svět potřebuje. Potřebuje jejich náboj, energičnost, humor i vážnost. A takových lidí, jak byl on je už dneska jako šafránu - možná ještě míň.

Proto vám všem můžu Velké maličkosti jen doporučit a zvlášť těm, kterým Werich přirostl k srdci stejně jako mě. Všichni ho přeci známe z jeho slavných a nezapomenutelných pohádkových, nebo i filmových či divadelních rolí a díky Radioservisu a tomuto CD si ho můžeme vzít domů do pokojíčku, do pohodlí v obýváku nebo na cestu a připomenout si, že to byl nejen výborný herec, ale především hrozně čistý a lidský člověk s velkým srdcem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama