Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Revival

20. září 2015 v 12:51 |  Stephen King
Ahhoj lidi. Dneska pro vás mám další recenzi na knížku od mého milovaného Stephena Kinga. Jde o jeho poslední knížku Revival, kterou jsem měla možnost recenzovat pro Sarden. Bohužel to taky byla poslední recenze, kterou jsem pro tehle web napsala. Z jistých osobních důvodů jsem tuto společnost totiž dobrovolně opustila a nikterak toho nelituju. Jakože čas ani nic podobného v tom nehrál roli. Šlo skutečně o velice osobní důvod a nesouhlas s jistou situací, která nastala a která sice nesouvisela přímo se Sardenem, ale s jedním z redaktorů. Nebudu už se v tom víc pitvat a kazit si tak náladu a jdeme rovnou na věc. Takže tady to máte. Stephen King a jeho dokonalý Revival!!!

Stephen King, jeden z nejslavnějších autorů hororové literatury na světě, se v poslední době opravdu hodně činí. Není to tak dávno, co na trh dorazilo pokračování jeho slavného Osvícení s názvem Doktor spánek. Relativně brzy po této knize následovala detektivkaPan Mercedes, která otevřela připravovanou třídílnou sérii s detektivem Billym Hodgesem a nedávno se jeho fanouškům dostala do rukou další jeho kniha s názvem Revival, ve kterém se Stephen King opět vrátil k horovému žánru - i když v trochu jiném kabátku, než jak jsme ho všichni doposud znali.

V tomto románu si na nás Stephen King přichystal opravdovou chuťovku. Příběh nás zavede do relativně malého přívětivého městečka Harlow, kdy se hned na počátku setkáme se dvěma hlavními protagonisty - malým chlapcem Jamiem a novým mladým knězem Charlesem. Toho sice všichni obyvatelé městečka přivítají s počáteční nedůvěrou, ale sympatický a přátelský Charles si je všechny velice brzy získá. Jako každý obyčejný smrtelník má ale i on svoji neřest a řekněme i posedlost. A tou je elektřina. Charles je jí naprosto a bezmezně fascinován a právě tato síla se mu má velmi brzy stát osudnou.

Je třeba říci, že se Charles nepřitěhoval do města sám. Spolu s ním sem dorazila i jeho žena a malý syn. S těmi se ale v příběhu velice rychle rozloučíme. Při docela nepěkné autonehodě totiž oba zemřou a jejich ztráta má na našeho hrdinu velký a doslova destruktivní dopad. Mladý kněz spolu s nimi ztrácí i víru v Boha a jistým způsobem i sám v sebe a z městečka doslova uteče. To velice zasáhne právě chlapce Jamieho, který k němu přilnul téměř jako k vlastnímu otci. Ani jeden z nich netuší, že se jejich cesty po letech opět střetnou a že toto setkání nebude jedno z těch nejšťastnějších.
V Revivalu Stephen King fantasticky a hlavně realisticky nastínil skutečnost, jak moc může být člověk sám pro sebe nebezpečný a jak moc ho může jedna tragická událost změnit a citově i duševně doslova a naprosto zničit. A taky to, jak snadno dokáže přijít o zdravý rozum a propadnout jisté temné síle, která v každém z nás tiše dřímá.

Revival je příběh o lidské duši a destrukci jednotlivce, který přišel o všechno na čem mu kdy v životě záleželo a o tom, že i zdravý zájem a koníček se může zvrtnout ve smrtící a nebezpečnou posedlost, která vás může pohltit natolik, že už se z jejích černých vod nikdy nedostanete. To vše je naprosto mysticky a dokonale obaleno dech beroucím příběhem, který vás strhne a do kterého se začtete hned v prvních řádcích.

Stephen King v této knize opět prokázal jak moc dobrým vypravěčem je a jak úžasné nápady se mu mohou zrodit v hlavě. Revivalje bezesporu fantasticky napsanou knihou, která by neměla chybět v knihovničce žádného milovníka hororů a už vůbec by jí neměli opomenou ti, kterým Kingův vypravěčský um učaroval.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama