Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Hra o trůny - 2. série

31. října 2015 v 12:35 |  Filmy podle předlohy
A máááme tu sobotůůůůů!!! No já jí trávim vyloženě mega pracovně, takže si ho moc neužiju a z nějakýho velkýho čtení nebude tentokrát nic. To ale neznamená, že vás hodlám zanedbávat, to teda ani náhodou. A příští týden se navíc můžete těšit hnedka na dvě videa, jestli se zadaří a konečně se mi rozjede zase prográmek na stříhání. Teď se ale podíváme na to, jak se mi líbila druhá série Hry o trůny. Jka víte, knížka se mi líbila moc a na druhou řadu seroše sem se fakt moc těšila, protože setkat se znova s oblíbenejma hrdinama, to prostě chceš, národe. :)

Překvapení docela bylo, že se nějaký věci udály úplně jinak, než jak se udály v knížce, což mě docela vykolejilo, protože sem bála toho, že to pak nebude mít tu správnou návaznost, ale na to si budu muset počkat až do třetí série - přičemž jí nejdřív musim dočíst. Tak uvidíme, jak se s tím filmaři poperou no. Sem k tomu teďka docela keptická, protože tohle mi nepříde úplně fér ani ke čtenářům, ani k fandům seriálu a už vůbec to není fér vůču celkovýmu příběhu. Docela bych vám i prozradila, co bylo jinak, ale zase nechci spilerovat nebo cokoli prozrazovat, takže si to nechám pro sebe. A teď něco málo o příběhu.

Zatímco v prvním díle byl král jen jeden - a jak všichni víme, skončil poněkud neslavně - v tuto chvíli tu máme králů, že by se nevešli ani na náš slavný Karlštejn. Máme tady fakana a rozmazlenýho tyrana Joffreyho z rodu Lannisterů - asi není žádným tajemstvím, že byl zplozen ze spojí našich milovaných, nebo možná spíš nenáviděných lannisterských dvojčat - Cersei a Jaimeho, pak je tu král severu Robb Stark, dva bratři zesnulého krále Stannis a Renly, kteří místo toho aby se domluvili vesele a všemi možnými dostupnými prostředky bojují mezi sebou a pak je tu samozřejmě mladičká, krásná a neuvěřitelně odvážně královna koní, moje milovaná Daenerys. A jak už sám název napovídá, tito králové se střetnou - ne všichni najednou a ne všichni hned, ale střetnou. V zemi totiž bouří válka o moc, o postavení a o trůn z mečů.


Jasně, že tu nejde jen o tu válku, i když je hlavním prvkem celé série. Sledujeme dále i osobní vítězství a prohry všech postav, které již známe z předchozího dílu. Přibudou i postavy nové, které s celým dějem pěkně zamotají, prootže se vesele zapojí do intrik královny regentky, krásné Cersei, která se za každou cenu snaží udržet svého šíleného syna na trůně a především při životě. A co si budeme nalhávat i její bratr s dějem pěkně zamává, když uprchne z Robbova věznění - nebo to nebyl tak úplně útěk a někdo mu pomohl? A nesmím zapomenout ani na své milované, tedy na báječného Tyriona Lannistera, který mi - zvlášť v tomto díle - hodně přirostl k srdci a stal se mým mužským hrdinou celé série, a taky na mladičkou, neuvěřitelně silnou a statečnou Daenerys z rodu draků, královnu koní a matku draků - a to především matku draků, před kterou stojí nelehký úkol. Dostat zpátky svoji zemi, ochránit svoje dračí děti a vymanit se ze spárů podivného krále pouště.

Jak je vidět děj je opět naprásknutý akcí, napětím a zvratů, které vás občas opravdu dostanou do kolen. Já už prostě musim konečně dočíst třetí díl, - ale kvůli dvěma pracím na ot fakt nemám tolik času kolik bych chtěla, to se fakt nedá - protože prostě potřebuju děsně nutně vědět jak se to bude s mými oblíbenci vyvíjet dál. Tahle série je fakt návyková. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama