Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Hypnotizér - filmová verze

1. října 2015 v 13:00 |  Filmy podle předlohy
Krásný první říjnový den broučci moji. Jak ste se vyspali do nového měsíce? Dneska opět nezahálím a mám pro vás další článek. A to je co říct, páč kdybyste viděli můj diářek, kterej je tak nacvakanej, že už to víc ani nejde, tak byste nevěřili, že si taky udělám čas na blog. :) A to fakt moc připravuju ještě ty slibovaný videa jako. No a dneska se společně mrnemen a to, jak se mi líbil, nebo v tomto případě spíš ne úplně líbil film Hypnotizér.

Hahááá jooo kdo mě sleduje, tak moc dobře ví, jak moc uchvácená sem byla knížkou Hypnotizér od úžasnýho Larse Keplera. No a kdo to nevěděl, ví to teď. No to nic…na film se se každopádně dost těšila a čekala sem fakt mega super úžasnou bombu, ale nějak se to někomu moc nepovedlo. Ne že by byl film totálně špatnej, to teda zase ne, ale nějak to nesplnilo moje očekávání a celou dobu sem čekala, kdy konečně začnu mít ten boží pocit z božího díla, jako sem měla u knížky. No a to se nestalo. :(

Asi všichni moc dobře víte, o čem tahle knížka, potažmo film je, protože Lars Kepler je myslím si u nás dost profláklim autorem - popravdě já ho mám hrozně moc ráda a je to hned po Stiegu Larssonovi můj severskej favorit - a jeho knihy prošli určitě pod rukama mnohým z vás. No ale, kdyby tu přeci jen byl někdo, kdo o tomhle příběhu nemá ani páru……

Jak už je asi patrné ze samotného názvu, objeví se tu postava jakéhosi hypnotizéra, který se svému řemeslu už mnoho let z naprosto pochopitelných důvodů nevěnuje. Teď je však povolán zpět do práce a to právě samotným Joonou. Ten potřebuje jeho pomoc a to akutně, protože jen na něm teď závisí, kdo bude žít a kdo zemře. Je nutné dostat svědectví malého a smrtelně zraněného chlapce, jehož rodinu vyvraždil jakýsi maniak. Jen malý Josef ví, kdo byl útočníkem. A jen Erik, náš hypnotizér, z něj tuto informaci může dostat. A času není mnoho.

Celej příběh se samozřejmě mnohem zamotanější, komplikovanější a na postavy mnohem bohatší, ale nechci vám prozradit moc, takže is něco nechám v rukávu - prostě si tu knížku přečtěte a je to páč je to jedna z opravdu božích knížek, který prostě musíte číst a musíte je mít doma. :D HAUK DOMLUVILA SEM!!!!


Ne to si zase dělám prdel, protože já jak se rozkecám, tak mně jen tak něco nezataví a o filmu nebylo ještě řečeno nic. Takže jedeme dál. No jak víte, nebo se můžete dočíst v recenzi na knížku, tak sem si tenhle příběh hnedka po pár přečtených stránkách totálně zamilovala. Proto sem se na film fakt těšila, protože mi bylo jasný, že na takovymhle příběhu, zápletce a báječně vykreslených scénách se můžou filmaři patřičně vyřádit. A popravdě…měla sem spíš dojem jako by se toho báli nebo jako by je někdo zdusil, že takhle to neuděláme a trochu si s tim pohrajem podle našich vlastních představ. A to je strašně špatně.

Je fakt, že už sem viděla i horší filmy podle knižních předloh, ale tohle bylo vážně zklamání. Ale abych taky něco pochválila…celková atmosféra filmu je moc dobrá a pokud netušíte, o co tam jde, (v případě že ste nečetli knížku) tak si film rozhodně užijete. Pro ty, co jí četli, to bude asi stejné zklamání jako pro mne - i když třeba ne, kdo ví. Každopádně prostředí a atmosféra super, to chválim. I všechny postavy byly celkem dobře uchopený, i když i k nim - hlavně k Joonovi Linnovi - bych měla nějaký připomínky (jakože ten herec ho prostě vůbec nevystihnul a myslim si, že se se svojí rolí moc dobře nesžil).

Ne že by to byl úplnej propadák, ale rozhodně bych to nepřiřadila k těm zdařilejším filmovým adaptacím knížek. Navíc sem měla dojem, že tam byly scény, které prostě v knížce vůbec nebyly - a to je fakt faktoucí - a celkově film končí zcela jinak než v knížce - je tam prostě scéna navíc, která je naprosto zbytečná a totálně zabila celej film. Kdyby tam nebyla možná bych byla schovívavější, ale za ten konec, který byl prostě celej špatně a za to, že si s tim nepohrál někdo víc, prostě nemůžu hodnotit jinak, než tak jak uvidíte na konci článku. A herecký ýkony taky nic moc světobornýho. Tak jak sem měla Joonu Linnu - hlavní postavu všech Keplerových knížek ráda, tak mě ve filmu nebetyčně sral - s prominutim. Byl to nepříjemnej chlápek, kterej mi fakt nesednul. V tomto případě tedy platí víc než kdy jindy pravidlo - KNÍŽKA JE LEPŠÍ NEŽ FILM!!! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama