Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Jenny Colganová - Báječný krámek s čokoládou

23. října 2015 v 11:30 |  Moje knížky

Přátelé, nepřátelé a lidé, co se ke všemu staví neutrálně, velice vřele vás vítám u svého dalšího článku. V něm se tentokrát podíváme na knížku Báječný krámek s čokoládou, kterou sme četla v létě - jo je to už čtvrt roku a já sem pořád nebyla schopná tu recenzi napsat. A jak ste si určitě všimli, v levym meníčku je těch restů vícero, takže je co dělat. A proto se nebudeme zdržovat zbytečnejma kecama a deme na to.

Jak už sem řekla, četla sem tuhle knížku v létě - tušim, že někdy v červenci - a na tohle období to byla naprosto super volba. Jakože není to žádná světoborná literatura a v podstatě je to celý dost naivní a ne úplně duševně obohacující příběh - joo je to prostě romantika jako blázen a na tu já si moc nepotrpim, ale na léto to bylo fakt dobrý. A překvapivě se mi to i docela líbilo. Byla to prostě ideální knížka k bazénu na zahradu, když se chtěl člověk slunit, chytat bronz a užít si něco nenáročnýho. No, a když už sem se o tom tak rozkecala, tak by bylo možná dobrý říct, o čem to teda je, ne?

Hlavní hrdinkou je třicetiletá Anna, která pracuje v továrně na čokoládu. Po nehodě je však donucena okolnostmi změnit prostředí a dostává se tak do sladké a krásné Paříže, kde díky své bývalé francouzštinářce získává místo v místním krámku s tou nejlepší čokoládou, jakou kdy kdo ochutnal. V tuto chvíli se setkáváme i s Thierrym Girardem - pohledným, urostlým a sympatickým Francouzem, který je tak trochu svéráz a může se mnohým jevit i jako pořádný ras, ale v skrytu duše je to hodný a příjemný chlápek. A že by na sebe láska nenechala dlouho čekat? To se nechte překvapit. A máte se opravdu na co těšit, i když z mnoha věcí budete možná překvapeni.

Báječný krámek s čokoládou je parádní, nenáročné a milé letní čtení s příchutí čokolády. A že na ní budete mít po celé čtení doslova obří chuť, to vám zaručuju. Takže pokud se do téhle knížku hodláte pustit, tak si kupne tuny čokolády, protože chuti na tuhle pochoutku se při čtení nevyhnete.

Báječný krámek s čokoládou se mi četl moc dobře, protože v sobě ukrývá sice dost romantický příběh, které já moc nemusím, ale zároveň se tam dozvíte hodně o přípravě dobré a kvalitní čokolády a nakouknete do zákulisí Pařížských uliček, bytů a podivných bohémských večírků, kterých se v tomto městě pořádá víc než dost. A vy můžete být díky této knížce jejich součástí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama