Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Křest knih Šest neviných

29. října 2015 v 10:23 |  Kosmikovník
Krásné čtvrteční odpoledne drahoušci. Dneska pro vás nemám připravenou žádnou recenzi, ale článek o tom, jak jsem jela do Prahy na křest knížky Šest nevinných. Vznik téhle nové české detektivky, jste mohli sledovat on-line v průběhu září. A jak to bylo možné? No Šest nevinných je kniha vzniklá z jednoho nápadu na celkem zajímavý projekt Román na šest nádechů. Ten spočíval v tom, že se šest autorů sebralo, sedlo si za výlohu pražského Neoluxoru, připíchlo se díky super technice na net a díky tomu tak moh naprosto kdokoli on-line sledovat vznik téhle knížky, komentovat, sdílet a tak trochu stalkovat přední české spisovatele při práci.

A koho ste mohli během tohohle šýlenýho psacího maratonu - psali to 72 hodin v kuse - každý chlapík 2x6 hodin) vidět? No třeba sci-fistu Jiřího W. Procházku, který celý psací maraton odstartoval svojí první kapitolou, klasika české sci-fi - a pro mne autora, ke kterému asi nikdy nenajdu cestu - Josefa Pecinovského, básníka a povídkáře Přemysla Křejčího, autora dětských knížek Jana Svitáka, básníka a prozaika Lukáše Vavrečku a prozaika a držitele ceny Magnesia litera Davida Zábranského. Výsledkem jejich počínání, snahy a píle je detektivní román Šest nevinných, který byl slavnostně pokřtěn 26. Října v paláci knih Neoluxor v Praze.

Knížku slavnostně pokřtil novinář, scenárista a spisovatel, autor televizního seriálu České století Pavel Kosatík. A neb se v celé knize pije whisky, čím jiným než pořádným vizourem byste tuto knihu chtěli křtít? :) A samozřejmě nešlo jen o křest. Kdo přišel, dozvěděl se právě o projektu Román na šest nádechů něco víc, nechyběli ani veselé historky z natáčení a celkově moc příjemné popovídání se všemi autory. Vrcholem celého večera byla samozřejmě společná autogramiáda, takže ste měli jedinečnou příležitost si knihu nechat od všech podepsat - a kdy se tahle parta zase v celém seskupení sejde znovu, to je vyloženě ve hvězdách.


Knížku mám samozřejmě už doma - a podepsanou, heč - takže se snad brzo můžete těšit na recenzi. A musím říct, že se na čtení velice těším. Takže o knížce jako takové se dozvíte až později. V tuto chvíli se mějte moc fajn, užívejte dnešního dne a nezapomeňte ho strávit s nějakou pěknou knížkou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama