Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

John Updike - Čarodějky z Eastwicku

11. listopadu 2015 v 12:50 |  Moje knížky
Krásnou, i když poněkud deštivou listopadovou středu moji milovaní. Dneska vůbec neočekávejte pochvalnej článek!!! Já sem se dlouho musela dokopávat k tomu, abych tuhle recenzi napsala, protože mě knížka, o které budu za chvíli mluvit vůbec, ale fakt totálně vůbec nelíbila a byla sem z ní vyloženě otrávená. A popravdě? Ani sem jí nedočetla, takže je to druhá knížka, kterou jsem nedočetla a bezpečně vím, že se k ní už nikdy nikdy nikdy nverátim. A to jakože fakt nikdy!!! :D No ale i takové knížky projdou nám, knihomolům, pod rukama a i o nich je třeba psát. Aspoň se uvidí, jestli jí někdo z vás taky četl a určo mi napište, co si o ní myslíte, pokud se tak stalo. No a jak už ste z názvu článku zjistili, jde o knížku Johna Updika - Čarodějky z Eastwicku.

No a pokud nejste úplnej negramot, - ne to si dělám srandu, ale předpokládám, že vám všem ten název něco řek - tak víte, že existuje stejnojmený film, který já osobně naprosto zbožňuju. Jo a tahle knížka se stala právě jakousi inspirací právě pro film - i o něm se brzy dozvíte, nebojte se. No a neb ten film mám fakt mega ráda, - a jo viděla sem ho dřív, než sem zjistila, že je knížka, což už se mi párkrát stalo - tak sem si řekla, že ta knížka bude přece lepší, protože tak to většinou bývá, že? No a tady sem právě narazila tvrdě hlavou do zdi. Ten film je totiž o sto procent lepší. No a teď tedy něco málo k ději celé téhle katastrofy.

Máme tu tři hlavní hrdinky, - Jane, Sukie a Alexandru - které žijí v malé osadě Eastwick na Rhonde Island. Jejich životy nejsou zrovna přeplněné kdoví jakou akcí nebo něčím extra výjimečným a může se tak zdát, že jsou to naprosto obyčejný ženský, který mají svojí práci, svoje problémy a vedou v celku stereotypní život. Zdání ovšem klame. Naše hrdinky sou totiž čarodějky. A dělají všechno, co k tomu patří. Létají povětřím, umí změnit počasí, způsobit úraz nebo se zbavit nepohodlné osoby či cokoli jiného, co vás ve spojení s čarodějnicí/čarodějkou napadne.

Nikoho však nikdy nijak extra neohrozily. Ovšem jen do doby, kdy se jim do cesty připlete nový obyvatel městečka, Darryl Van Horne. Podivný, prachatý cizinec s vyloženě ďábelskou aurou naše hrdinky doslova přitahuje svým šarmem, sexualitou a takovým tím velkým jiskřivým osobitým kouzlem, které muži čas od času mají - ale těch není moc ani v našem světě. No a s holkama to začne pěkně mávat.

Je fakt, že když vám knížku takhle popíšu, tak se to může jevit jako naprosto boží věc ke čtení. Ale nenechte se oklamat. Nápad to sice není špatný, ale dle mého názoru je prostě špatně uchopenej. Překousat se přes začátek bylo doslova utrpení a ani pak to nebyla zrovna žádná lambáda. V podstatě do půky knížky sme čekala, že se tam konečně začne něco pořádnýho dít a ono pořád nic a nic a nuda a šeď a to sem fakt nedávala. Je fakt, že sem byla a sem ovlivněná tim filmem, který je pojatý naprosto opačně - holky sou jen obyčejný ženský a náš tajemný cizinec já ďábel jako vyšitej, kterej je svádí, rozmazluje a je to prototyp ideálního muže.

Jak už sem říkala, knížka mě v celku zklamala. Skončila sem někde ve třech čtvrtinách a pak sem jí zaklapla a smazala, protože sem jí četla jako e-knihu. A nemyslím si, že se k ní ještě někdy vrátím. Chyběla jí šťáva nebo prostě něco, co by mě fakt strhlo a totálně dostalo. Ale asi sem na podobnou četbu už moc náročnej čtenář.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 21. února 2016 v 13:42 | Reagovat

Mám ráda nudné knížky, takže to asi zkusím, díky za tip, i když to nebylo účelem článku 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama