Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Petra Neomilnerová - Amélie a tma

4. listopadu 2015 v 20:14 |  Audioknihy
Obálka produktuAhoj ahoj ahoj. Neb mám dneska narozeniny, rozhodla sem se obšťastnit vás takhle zvečera ještě jedním článkem. A neb je večer a jen pár dní po dušičkách, tak se podíváme na audioknihu Amélie a tma, která se mi dostala ke sluchu díky mému úžasnému kamarádovi Janíkovi, za což mu tímto moc děkuju. Jooo je fakt, že je to vážně pohádkovej příběh pro děti, ale na pěkné večerní poslouchání, když se člověk zakutal pod teplou peřinku to byla idyla jako blázen.

Amélie je docela fajn, i když trošku prapodivné děvčátko, které bydlí v ne moc hezky vyhlížejícím domě, který je však uvnitř mnohem krásnější a domovštější, než byste si mohli myslet. A to že je trochu jiná vlastně vůbec nevadí. Zvlášť, když si najde dobrou a věrnou kamarádku Markétu. Tyhle dvě holky se mají opravdu rády, i když čas, který spolu mohou strávit je poněkud časově vyhrazen a omezen. To jim ale nevadí a prožívají spolu moc krásné chvilky. Améliina maminka dokonce začne Markétu na její přání učit na klavír a zpívat, jako opravdická profesionální zpěvačka. Zdá se, že těmhle dvěma holkám nic neschází. Mají jedna druhou, můžou se na sebe spolehnout a navzájem se dokáží ochránit a pomoct si. Vypadá to jako přátelství na celý život. Kdyby to ale nemělo jeden podstatný háček. Ona je totiž Amélie docela dost starej duch. :D

Tenhle duchařský a krásně pohádkový příběh pro děti má na svědomí Petra Neomilnerová, kterou mám já osobně moc ráda, a její knížky mě fakt bavěj. Je fakt, že Amélie a tma bylo hodně jiné než sem zvyklá, protože sem od ní vždycky četla jen fantasy knížky pro velký čtenáře, ale i tak sem si Amélii moc užila a na ty tři krásný, skoro podzimní večery mi byla velkou a dobrou společnicí. A docela často sem se i nasmála, protože některý situace vážně stály za to.

Amélii jako takovou namluvila v tomto případě Nikola Votočková a její kamarádku Markétu Vladana Drvotová. No a neb tu máme i maminky obou slečen bylo taky třeba, aby jim někdo propůjčil svůj hlas. Toho se ujala Veronika Gajerová a Lenka Zbranková. Všechny dámy odvedly opravdu dobrou práci, i když bych k nim možná měla pár výhrad. Občas se mi zdálo, že to doopravdy neprožívají nebo se dostatečně nevtělily do postav a přišlo mi to takový, jakože si udělaji svojí práci a nazdar, ale to může bejt jen můj subjektivní pocit, protože těch audioknih už mi pod rukama přešly vyložený hromady a začala sem bejt poměrně náročnej posluchač.

Každopádně sem i tak v jejich podání knížku užila a fakt si myslím, že malým holčičkám by se tenhle příběh před spinkáním taky moc líbil. Ostatně…kolik holčiček má jako nejlepší kamarádku ducha, že jo?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama