Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Klub rváčů

19. ledna 2016 v 13:38 |  Filmy podle předlohy
Krásné úterní odpoledne drahouškové. V dnešním článku se mrkneme na jeden naprosto úžasnej film kvůli kterýmu sem šla třikrát do kina. Jo šla sem na něj třikrát do kina, čtete dobře. J A víte co? Možná je to divný, ale tenhle film za to kurva stál. A jak si mnozí domyslíte a jak vám jistě došlo z názvu článku, půjde o filmovou adaptaci naprosto parádní a fantastický knížky Chucka Palahniuka.

Tu sem samozřejmě kdysi dávno četla a vážně moc se mi líbila, takže sem na její filmovou podobu fakt moc těšila, takže když sem zjistila, že jí budou dávat v rámci filmovýho klubu u nás v kině, tak sem na něj prostě musela jít. Předpokládám, že mnozí z vás tu knížku četli nebo viděli minimálně ten film, ale je dost možný, že se tu najdou i tací, co vůbec nemaj páru o tom, jak moc dobrej příběh tohle je, takže krátká rekapitulace děje je myslim si na místě. :)

Znáte to, když nemůžete spát? Hnusný co? A dovedete si představit, že někdo nemůže spát půl roku? No.. je to dost děsivá představa, co? Přesně tenhle problém má ale hlavní hrdina celého příběhu. A z takhle dlouhý nespavosti vám buď může totálně hrábnout, nebo se s tim vypořádáte po svým a najdete si způsob jak spát. A právě řešení se náš hrdina Jack snaží najít.

Útočištěm proti jeho stavům se mu stane podivný, pochybný a v neposlední řadě nehorázně svůdný Klub rváčů, ve kterém najde nejen duševní klid, ale i jistý druh vyrovnanosti. Sám Jack je navíc zakladatelem tohoto klubu a spolu se svým přítelem Tylerem brzy získá moc nad osudy mužů, kteří se do klubu rozhodnout zapsat. Ale pravidla sou krutá a nemylostrdná. Navíc je tu jeden problém. Kam až dokáže zajít lidská touha po tom, co mu skýtá největší požitek na světě? A co všechno jsme po takovou touhu obětovat?


Jak už sem psala, knížka je naprostá špička a film je úplně stejně báječnej. Navíc v něm najdeme totálně úžasný a vyloženě hvězdný obsazení. V roli Jacka se totiž představí Edward Nornot a jeho věrného přítele si nezahrál nikdo menší než Brat Bitt. A v případě téhle dvojky je naprosto zaručeno, že film nebude žádnej brak. Režie se ujal David Fincher, který pracoval mimo jiné taky na filmu Sedm, Hra nebo na filmu Zodiak. Všechny tři vyjmenované filmy mám, stejně jako Klub rváčů, hrozně moc ráda a všechny sou jedinečným důkazem toho, že David Fincher vážně umí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama