Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Bublifuk - nová komiksová revue

4. února 2016 v 9:24 |  Kosmikovník
Vážení čtenáři. Jak jste si jistě všimli, chystají pro nás nakladatelé na tomto rok spoustu báječných novinek. Některé z nich už vyšly, jiné se v brzké nebo pozdější době chystají a na všechny se my, knižní fanoušci nedočkavě třeseme. A kromě báječných knih se na pultech knihkupectví objevil i zbrusu nový komiksový časopis pro mladé fanoušky tohoto specifického žánru. Jeho matkou se stala na tomto blogu už celkem profláklá Klára Smolíková, která ho nejen vymyslela, ale nehorázně se snažila a bojovala za to, aby mohl spatřit světlo světa. A tuto snahu a zápal, který je Kláře vlastní je třeba nutně náležitě ocenit. A proto jsem tu s tímto maličkým a zcela nenápadným článkem, kterým bych vám chtěla tento časopis, nebo spíš komiksovou revue, představit. A postupem času se můžete těšit na recenze jednotlivých čísel.

No a proč byste tomuhle komiksovému počinu měli věnovat pozornost? Má to hned několik důvodů. Za prvé v něm najdete jen a pouze původní české komiksové příběhy, což jistě ocení zapřisáhlí fandové komiksu, takže se můžete těšit na jména jeho je Karel Jerie, Tomáš Kučerovský, Petr Kopl nebo Lukáš Fibrich. A to je jen krátký seznam těch, kteří se na jednotlivých číslech budou podílet. A co je nejlepší, je to komiksový časopis pro ty, kteří to rozhodně nejvíc ocení. A to sou děti. Ale ne malé děti, kterým je určený třeba kocour Garfield nebo něco podobného. Je pro holky a kluky, kteří ke komiksům přičuchli, ale hledají něco většího, než je komiks ve sluníčku, ale ne nic tak náročného, jako jsou třeba komiksová zpracování klasických literárních děl, jako je třeba Romeo a Julie. A právě tyhle děti do 12 let jsou cílovou skupinou komiksového časopisu Bublifuk.

A co na vás při čtení téhle komiksové revue čeká? No pro kluky tu sou nebezpeční, moře brázdící piráti s háky místo jedné ruky, pro malé atomové vědátorky zase roboti fungující na páru a pro něžné a jemné holčičky, které se pomalu, ale jistě stávají mladými roztomilými slečnami, je tu zubatý zelený vlk, který se jim stane přítelem na celý život. A nad tím vším, jak už je tomu u komiksů zvykem, se vznáší spousta bublin skýtajících úžasné a nezapomenutelné příběhy.


A ještě jedna důležitá věc. Maskotem tohohle časopisu je Chlup. Popravdě nevím, co to je, ale přirovnala bych to k mile vyhlížejícímu křečkovi bez chlupů s hodně dlouhým ocáskem. Dost možná je to postavička z některého komiksu, ale jakožto laik v tomto oboru to nemůžu stoprocentně potvrdit. Kdybyste někdo poznal, co to je, tak budu ráda, když mi to v komentářích sdělíte. Touto malou výzvou se s vámi pro tuto chvíli loučím a doufám, že ať už jste velcí nebo staří, staří nebo mladí najdete si k Bublifuku cestu. A pevně doufám, že tahle bublina nesplaskne stejně snadno jako mýdlové bublinky, které se nad vámi vznáší při příjemné bublinkové koupel.


Jooo a pokud byste se chtěli o tomto komiksovém časopise dozvědět víc, můžete samozřejmě navštívit jeho webové stránky nebo facebookový profil.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama