Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Hodina rysa

5. února 2016 v 11:42 |  Co se mi líbilo
Ahojky lidičky. Dneska a zítra mě čeká velké stěhování. Původně sem měla sobotní den trávit na naprosto božím masopustu, ale kapela, co nám měla hrát je debilní a na poslední chvíli nám to odřekli, takže masopust se nekoná. Bude ale náhladní a čistě soukromá pomasopustní párty s maskama, takže o hodně sranda video nebo článek rozhodně nebudete ochuzeni. No a dneska toho mám teda tak akorát dost, takže sem si nejdřív říkala, že nenapíšu nic, ale přece bych vás nepřipravila o pravidelný příděl článků, taková svině nejsem, takže tady máte recenzi na naprosto pžasnej film, kterej sem viděla někdy během loňského roku, ale nějak sem se neodhodlala vám o něm napsat. Takže si to užijte a mějte krásný víkend.

Tenhle film sem objevila díky jisté facebookové skupině, která se zaměřuje na hororové filmy, ale občas tam přistane i příspěvek, který sice s hororem nemá nic moc společného, ale i tak se ukáže být dobrým tipem na super film, který vás psychicky totálně rozemele. No a tenhle film je jedním z nich. Jmenuje se Hodina rysa, což je dle jistého příběhu, který je v tomto filmu rozebírán jakási 25 hodina dne, kterou vnímají jen ti opravdu výjimeční. Tahle hodina není pro každého a ne každému je dopřáno ji prožít. Navíc je to hodina velice zvláštní, nebezpečná a plná podivností.

Hlavním hrdinou je zde mladý chlapec, který očividně trpí jakousi podivnou psychickou poruchou. S tímto chlapce se setkáváme v okamžiku, kdy zcela sám kráčí zasněženou planinou. Je hladový, prokřehlí a pokud rychle nenajde nějaké útočiště jisto jistě umrzne. Pohostinství a přístřeší se mu naskytne u staršího manželského páru, který sice z jeho přítomnosti není nikterak odvázaný, ale občanská povinnost a snad i lítost jim nedovolí toho chlapce nechat napospas mrazu. A jak se jim náš hrdina odvděčí, co myslíte? Kdo má pod čepicí, ví, že je oba odkrouhne. A to zrovna nejmilejším způsobem. Nakoenc sám sebe polívá benzínem.

Pak se plavným pohybem přesuneme o dva roky dále. A opět se setkáváme s naším hrdinou, který byl po svém pokusu o sebevraždu a dvojnásobnou vraždu odvezen do místní psychiatrické léčebny. Tam je zapojen do podivného, ale milého programu, kdy jsou pacientům dodána domácí zvířata, o které se musí postarat. Jde o to je nenásilnou formou naučit sociálnímu chování a odbourat jejich násilnost. Náš hrdina dostává kocoura, kterého si od prvních víle zamiluje. A právě tímto zvířetem se rozpoutá celá směsice událostí, které mají doslova zkázonosný dopad. A nejen na našeho hrdinu, ale na mnoho lidí okolo něj.


Musím se přiznat, že sem do tohohle filmu byla naprosto zažraná a po jeho dokoukání sem byla tak duševně vyčerpaná a odrovnaná, že sem chvíli jen seděla a koukala do zdi. Pořád sem nad tím příběhem a jeho hrdiny přemýšlela a říkala si, že to přeci mohlo dopadnout jinak nebejt okolností, které celý proces pokazily a urychlily ten destruktivní konec našeho přítele a jeho kocoura.

Hodina rysa je báječný film, který všem rozhodně doporučuju. Je to temný, ale zároveň velice krásný příběh o lidské duši. Je to přesně ten typ příběhu, který vás položí a donutí vás zamyslet se nad životem a nad lidským jednáním se členy vlastního druhu, kteří se odlišují a vymykají normálu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama