Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Knížka pro Calgary

10. února 2016 v 12:37 |  Kosmikovník
Ahoj ahoj ahoj vážení čtenáři tohohle nenápadného blogu. Dneska mě konečně čeká největší a nejnáročnější část stěhování a pak už to bude jen příjemné vybalování a vylepšování mého nového bytečku. A pak samozřejmě to slibované video. Plus du v neděli na tetování takže bude report i z toho, protože to si prostě neodpustim o to se musim podělit. Ale dneska bych vám chtěla představit jeden projekt, na který jsem právě narazila na facebooku a přijde mi, že je vážně zajímavý a pro nás knihomoli i poměrně lákavý. Navíc je to pro dobrou věc, tak proč se nezapojit, že? A o co jde? No...info máte tuhle:


Blíží se 14. únor, což je…ano, svátek Sv. Valentýna...ale předně Mezinárodní den darování knihy. Hlásím se vám z Calgary, kde v září 2015 zahájila výuku Česká škola. Škola vznikla jako nezisková organizace z iniciativy českých rodičů žijících v Calgary a pomáhá dětem z českých a smíšených rodin učit se psát, mluvit a číst v českém jazyce. K České škole se postupně přidávají další aktivity, jako výuka češtiny pro dospělé, kroužek dramatické výchovy a také knihovna.

Právě jménem knihovny při České škole vás tímto prosím o darování knih/y. Knihovna je na svém začátku a čítá momentálně jen okolo stovky svazků. Takže pokud máte chuť udělat dobrý skutek a jste ochotní věnovat jednu či dvě knihy ze své knihovny, dát je do obálky a poslat je k nám do Calgary, budeme vám velmi vděční.

Uděláte radost nejen těm, co ještě pořád čtou knihy a vedou k tomu i své děti, ale v širším a dlouhodobějším smyslu též přispějete k fungování a rozvoji české kultury v zahraničí. Knihovna není jen o knihách, ale je to také místo setkávání. A taková místa jsou pro lidi žijící v zahraničí naprosto klíčová. Vím to z vlastní zkušenosti. Když jsme se přistěhovali do Calgary (a věřte nebo ne, bylo to před dvěma lety právě 14. února), z imigrační kanceláře vedly naše kroky (skoro) rovnou do dětského klubu Kulihrášek, který je nyní součástí České školy. Byl to pro nás zdroj informací, příjemné prostředí, kde naše děti ostatním rozuměly...a hlavně odtud pocházejí mnohá přátelství.

Máme zájem o jakékoli knihy v českém jazyce, přednostně o literaturu pro děti a mládež (včetně aktuálních dětských časopisů a učebnic), současnou českou beletrii, české překlady současné světové beletrie, místopis České republiky a literaturu z oblasti společenských věd.


Pokud se rozhodnete nás podpořit, zašlete nám knihy na adresu:
Calgary Czech School - Library
The Village
4039 Brentwood Rd NW
Calgary, Alberta
T2L 1L1
Canada

Poslání obálky do 500 g by mělo přes Českou poštu stát 110 Kč, do 1000 g pak 190 Kč. Vím, není to málo, ale je to na dobrou věc. Nezapomeňte uvést své jméno, abychom vás mohli prezentovat v seznamu dárců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama