Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Komiksová revue Bublifuk 2. číslo - Plnou parou vpřed

17. března 2016 v 15:50 |  Bublifuk
Název: Bublifuk

Autor: Kolektiv komiksových tvořitelů

Vydalo: Triton

Poskytla: Klára Smolíková - šéfredaktorka

Moji drazí čtenáři, dnešní den je jako stvořený na výlet, nemyslíte? Alespoň u nás je teda naprosto boží počasí - sluníčko svítí, ptáci zpívají, teploučko a konečně to vypadá, že o sobě dává blížící se jaro pořádně vědět. Zítra mě navíc čeká velký den, protože mi do domácnosti přibude nový člen - černý kocour Vincent. Nepochybně se můžete těšit na článek o našich prvních společných dnech. V této chvíli se ale pojďme podívat na další číslo báječné komiksové revue Bublifuk, který má tentokrát podtitul Plnou parou vpřed.

Stejně jako tomu i u předchozího dílu, otevírá nové číslo Bublifuku příběh Fernanda a Stelly, kteří opět předběhnou dobu a vynaleznou ponorku. A jak dvě malé děti přijdou na to, jak vyrobit něco takového? Úplně jim k tomu stačí notná dávka fantazie, dětské představivosti a pocitu, že když se chce, tak jde všechno. Jeden, z počátku velmi nevinný výlet do místního přístavu může nastartovat velké dobrodružství. A uznejte sami, komu by se nechtělo při pohledu na to úžasné množství lodí, překonat nekonečné hladiny oceánů a důkladně probádat nejen jejich plochu, ale i jejich hloubku? A když máte v srdci dobrodruha a vedle sebe věrného přítele, zdá se být všechno jednodušší. A jak celá záležitost s ponorkou dopadne - jestli naši hrdinové skutečně nahlédnou pod vodní hladinu, nebo ne - to si už budete muset přečíst sami.
Komu se v prvním čísle zalíbil komiks o povedené partičce pirátů, kteří nemají moc štěstí, tak můžete zajásat. Svoje oblíbence totiž najdete i v tomto čísle. A ani tentokrát se s nimi nudit nebudete. Jak si určitě pamatujete, v prvním díle tohohle komiksu se pár pirátů ocitlo na pustém ostrově. Tam také začíná jejich další dobrodružství. On ten ostrov má totiž svoje velké výhody, i když je - respektive byl - úplně neobydlený. Nachází se na něm totiž hromady a hromady zlata a to se naší pirátské partě samozřejmě velice zamlouvá. Zlata je tam tolik, že ani nevědí co s ním. Navíc se blíží Vánoce, které naši piráti oslaví opravdu ve velkém stylu.
Ve druhém čísle Bublifuku se mimo jiné také dozvíte, jak správně obléknout opravdové komiksového super hrdinu. A vezte, že to není úkol nikterak jednoduchý. Tímhle kouskem celé revue vás provede jeho maskot Chlup, který je se svým oblekem značně nespokojen a neváhá si patřičně postěžovat. Ale jako každý správný superhrdina neklesá na mysli a celou situaci se svým oblečením se rozhodne rychle vyřešit. No, snad se z jeho rad pro příště tvůrci Bublifuku poučí. :D
Společně s robotími kamarády Pipem a Půpem se i tentokrát podíváme do robotí školy, jejíž historie je více než zajímavá a sahá do hluboké historie robotí civilizace. V dalším příběhu navštívíme hodinu technické nauky a dozvíme se, že žádný předmět bychom jako začínající roboti neměli brát na lehkou váhu, protože vše, co se ve škole naučíme, se nám jednou bude zaručeně hodit. Školu se navíc chystá navštívit roboškolní roboinspektor, takže všechno musí být jak se sluší a patří, což se ale našim hrdinům vysvětluje jen opravdu těžko. A z těch jejich lotrovin se zase vyklube pěkný průšvih.
Dalším příběhem, který na čtenáře Bublifuku čeká, je pokračování vyprávění o Zeleném vlkovi, který se v prvním čísle statečně obětoval a sežral obřího osla, který svým mohutným tělem zavalil bránu do místního města a uvěznil v něm tak všechny jeho obyvatele. Ale jak už tomu bývá, když se někdo pěkně přejí, rozbolí ho břicho a to postihlo i našeho milého přítele. A to pořádně. Na pomoc se mu naštěstí vypravil Aviž, který udělá všechno pro to, aby se vlkovi ulevilo. Společně se tedy vydávají na cestu za lékem. Ta ale nebude vůbec jednoduchá a naše hrdiny na ní čeká mnoho nebezpečí. Jak to jenom všechno dopadne?!
No a v neposlední řadě je třeba připomenout také osudy tří mušketýrů, kteří statečně bojují za čest a slávu svého krále a neohroženě odrážejí úklady zlotřilého kardinála. Mezi ně se pokouší dostat mladý a trošičku naivní mladíček D´Artagnan, který se touží stát královským mušketýrem celým svým srdcem. A první dojem udělá samozřejmě vždycky svoje. Je proto třeba patřičně zapůsobit a pana De Tréville, kterého nebude vůbec snadné přesvědčit o tom, že se k mušketýrům opravdu hodí. Co myslíte? Uskuteční mladý odvážlivec svůj životní sen a oblékne na sebe mušketýrskou zbroj?

Jak jste jistě postřehli, jednotlivé příběhy v Bublifuku na sebe navazují, některé dokonce dost podstatně. Proto by vám nemělo uniknout žádné číslo téhle nové komiksové revue, která potěší nejen děti, ale i dospělé. V mém dnešním článku jste se dozvěděli, co na vás čeká ve druhém díle tohoto komiksového počinu. Ten už teď najdete v mnoha knihkupectvích. A na to, co vás čeká v čísle třetím, si budete muset ještě chvilku počkat. Ale pevně věřím, že bude stát za to.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama