Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Děvčátko, které bydlí na konci ulice

22. dubna 2016 v 11:59 |  Co se mi líbilo
Krásný prosluněný pátek všem národe. Dneska večer mě čeká doufám povedený mejdánek v jedný nejmenovaný hospůdce, takže v sobotu toho asi moc neudělám, ale to neznamená, že budu opomíjet vás. Dneska pro vás mám připravený článek o jednom báječnym filmu, kterej je sice staršího data, ale rozhodně stojí za to ho vidět. A na víkend bych ráda připravila ještě jeden článek, ale uvidím, jak to budu stíhat sepsat. Každopádně teď se mrkneme na film Děvčátko, které bydlí na konci ulice, na který sem narazila čistě náhodou, když sem tak brousila po netu a hledala film, kterej by splňoval moje náročné divácké požadavky. No tenhle film se mi tak jevil, takže nebylo nic jednoduššího než ho stáhnout a zjistit jestli to tak je nebo ne. A bylo… A o čem, že ten film je? To se dozvíte v následujících odstavcích.

V první řadě je třeba říci, že je natočen podle knižní předlohy, která u nás ovšem nebyla přeložena a ani další knížky od autora Lairda Koeniga nebyly u nás vydány, což je myslim velká škoda, protože tuhle knížku by rozhodně ocenila spousta z vás. Alespoň já bych si jí teda moc ráda přečetla, ale tak co se dá dělat, že? Možná tak maximálně doufat, že to někdo napraví a knížka se dostane i na pulty našich knihkupectví. A teď už vážně k ději ať se zase nedotaneme do jiných vod.

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je malá holčička, která už pomalu dospívá v mladou slečnu. Jak už název vypovídá, bydlí tato slečna v malém, ale útulném domku na konci jedné ulice na malém městě. A co víc, evidentně tam bydlí sama. I když vlastně ne, má křečka, který jí je velkým kamarádem a věrným společníkem. Jak už to ale na malých městech bývá, vloží se do celé věci v celku zvědavá a dosti vlezlá sousedka, která se Rynn - naší hrdince - začne hrabat v životě a celkem slušně začne narušovat její poklidný samotářský život. Tahle všetečka ovšem netuší, co všechno Rynnin dům skrývá a co všechno svým vlezlým chováním rozpoutá. Do Rynnina života navíc vstoupí i pohledný sympatický mladík, který se pro ni stane víc než jen kamarádem. A to je na jednu malou holku už vážně trochu moc.


Ač se to z mého popisu filmu nemusí tak jevit, jde o hodně dobře vymakanej psychologickej thriller, jehož závěr je více než dramatický. A nejen závěr. Zvratů je v tomhle filmu víc než dost a každá minuta vás rozhodně překvapí. Navíc v něm jde o osud hodně mladého člověka - pokud si to dobře pamatuju, tak naší hrdince Rynn je nějakých třináct let, což je na některé věci celkem málo. Rynn je ovšem děvče svérázné a odvážné a neváhá zajít i do naprostých krajností aby nikdo nenarušil její soukromí a hlavně…aby nikdo nepřišel na to, co ukrývá ve sklepě.

Děvčátko, které bydlí na konci ulice je film, který mne osobně hodně překvapil. V hlavní roli se ukáže mladičká a už tenkrát krásná a nadaná Jodie Fosterová, kterou mám hrozně moc ráda a která tu sehraje báječný kus. Ač se může zdát, že se toho během filmu moc nestane, jde především o to aby celý příběh zahrál svým divákům pořádně na nervy, což splňuje více než dobře. A když už si říkáte, že horší už to nebude, tak zjistíte, že horší to bejt může a navíc velmi snadno. Takže pokud si libujete ve filmech, které vás psychicky doslova vymačkají a vyšťaví, je tohle ten praví snímek pro vás. Já za sebe ho můžu jedině doporučit.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama