Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Hodina děsu

27. dubna 2016 v 11:44 |  Stephen King
Drahouškové moji neb je to už pěkná řádka měsíců, co tu nepřibyl žádný článek, který by byl věnovaný knížce Stephena Kinga, napravuji tuto odpustitelnou chybu a přináším recku na kraťoučkou povídkovou sbírku Hodina děsu, kterou jsem četla loni, když sem byla nějaký čas v nemocnici. V brzku se pak taky můžete těšit na filmové zpracování jedné z povídek - Prám.

Je fakt, že sem si od kingovek dala zas na čas pauzu, protože sme četla jiné knížky, ale jak ste si určitě všimli, nedávno sem se k němu vrátila a četla Ostrov Duma Key, takže se celkem hodí vzhledem k tomu slavnýmu návratu přidat i tenhle článek, kterej tu visí už od loňskýho léta. Nevim, jak moc se jeho knížkám budu věnovat nadále, protože mám v tuhle chvíli jiný priority ohledně knížek, který bych ráda přečetla, ale zas je fakt, že mám ještě pár kousků nepřečtených, takže je dost možný, že mě něco drapne a já po některý z nich sáhnu. Dopředu ale nic neslibuju. Ale dost vykecávání, jdeme na tu recku ne? Proto ste přeci tady.

Jak už sem psala, je Hodina děsu poměrně krátkou, povídkovou knížečkou, kde najdete celkem pět hororových povídek. První z nich je Zkratka paní Toddové, která vypráví o ženě, která je nejen vášnivou řidičkou, ale také mistryní v hledání zkratek, které by jí její časté cestování co možná nejvíce ulehčily. A je v tom vážně dobrá. Celé to její slavní hledání má ale jeden háček. Čím více zkratek paní Toddová nalézá tím je mladší, krásnější a tím i drzejší a vytrvalejší v tom co jí tolik naplňuje.

Další povídka je již zmíněný Prám, který byl snad jako jediná z těch všech povídek zfilmován - víc se o něm dozvíte v samostatné recenzi, takže jen ve zkratce. V téhle povídce potkáváme partičku mladých lidí, kteří si jednoho krásného dne vyrazí na nedaleké jezero k prámu. Na jezeře ovšem tiše a nenápadně pluje podivně vyhlížející, možná olejová, skvrna, která se sice nejeví jako něco extra nebezpečného, ale jak je tomu i v běžném životě, zdání často klame. A obyčejný výlet se tak velmi rychle změní v boj o život.

Pak tu máme povídku Textový procesor bohů, povídka o podomácku vyrobeném psaní stroji, který se po jedné tragické domově mění majitele a začne se chovat poněku podivně. Richard, hlavní hrdina našeho příběhu a majitel tohoto podivného přístroje brzy zjišťuje, že cokoli na něm napíše, snate se ve velmi krátko době holou skutečností. Tahle, řekněme moc, přístroje se dá rozhodně velmi efektivně využít, ale jde o to, jak s ní naložíte.

Předposlední povídkou je asi moje nejoblíbenější a to Nona, která mne vážně uchvátila. Povídka je krásné, záhadné a v každém ohledu přitažlivé dívence, kterou vypravěč příběhu potkává jedné noci v baru a bláznivě se do ní zamiluje - nebo to tak alespoň může vypadat. Nona má však dar lidi měnit. Náš hrdina začne být v její přítomnosti žárlivý, agresivní a neváhá se uchýlit i k vraždě. A to jen proto, aby mohl být navždy se svou vyvolenou. Vydáváme se tak s nimi na poměrně krátký road trip za zkázou duše.

Poslední povídkou je Úžina, kde se setkáváme s opravdu starou paní žijící na celkem opuštěném ostrůvku, která nikdy nevkročila na pevninu. A ani se k tomu nechystá. Jedné zimy však úžina mezi ostrovem a pevninou zamrzá a duch bývalého manžela naší hrdinky jí prosí, aby po ní přešla. Stará paní tak činí a vydává se na cestu do míst, která jsou jí zcela neznámá a cizí.

Musím říct, že se mi všechny povídky četly velmi dobře, ale Nona mě bavila ze všech nejvíc. Každá z nich má samozřejmě něco do sebe. Ačkoli jsou vážně dost kraťoučké, skrývají v sobě báječný příběh opředený nejen děsem tolik typickým pro Kingovi knihy, ale taky krásné životní osudy, nenaplněné touhy a sny, které mohou ovlivnit mysl a duši každého z nás. Nemůžu tedy jinak než tuhle opravdu hodně uzounkou knížečku všem vřele doporučit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scottbag Scottbag | E-mail | 5. května 2018 v 13:56 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama