Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Takovej barevnej vocas letící komety

1. dubna 2016 v 10:44 |  Co se mi líbilo
Milí moji čtenáři. Především vám všem přeju krásný a snad šťastný vstup do měsíce dubna. Já mám tentokrát před sebou volnej víkend, takže hodlám plnit čtecí resty, protože během hektického a pracovního týdne na nějaké velké čtení vážně nezbývá moc času. Dneska mě tak nějak napadlo, že už celkem dlouho slibuju recku na film Takovej barevnej vocas letící komety, na kterym sem byla s kamarádama v kině - a už je to asi čtvrt roku, takže to slibuju fakt ukrutně dlouho. No a dneska sem si tak nějak řekla, že když je ten duben, tak už by bylo kurde práce na místě o tomhle životopisném filmu napsat.


Jo jak už sem řekla, jedná se o film dokumentární a životopisný poisující život a tvorbu Filipa Topola frontmana kapely Psí vojáci, která pro mou osobu znamená opravdu hodně. Kromě toho to byl taky báječný skladatel, básník a v každém smyslu velmi obdivuhodný a zajímavý člověk, který ač nežil zrovna nejspořádanějším a nejlepším životem, zanechal po sobě v našich dějinách velkou stopu.


Všechno odlétlo
zůstalo ve smyčkách nad příboji
všechno to maso zahustilo potoky
všechno to rozkřičené se rozeběhlo po údolích
zůstalo viset na nebi


Jo asi si v tomhle článku neodpustím pár ukázek z Filipovi tvorby, protože se to sem hodí víc než cokoli jiného. No ale něco málo tedy o filmu. Jak už sem řekla, jde o film dokumentární a životopisný, tudíž se skládá z autentických záběrů koncertů Psích vojáků a výpovědí o Filipovi stran jeho rodiny a přátel. Nutno dodat, že Filip Topol byl z literárně muzikantské rodiny, což se samozřejmě odrazilo na otm kam celý život spěl. Jeho bratr Jáchym je taktéž spisovatelem a to velmi dobrým, i když tvorba obou bratrů je poněkud náročnějšího charakteru.

Nechci vypadat jako James Dean
Nechci kouřit drahý cigarety
Nechci se smát
Nechci polykat plameny
stejně to nejde
chce se mi spát


Musím se přiznat, že z tohohle filmu sme byla hodně nadšená, protože Psí vojáci patří do hodně zlý kapitoly v mém životě a Filipova i Jáchymovo tvorba taktéž a ne že bych o nich nic nevěděla, ale přeci jen vám internet nebo různé knížky neřeknou všechno a slyšet o Filipově životě z úst lidí, kteří s ním přišli do kontaktu. Vyrůstali s ním a prožili s ním věci dobré i špatné je něco úplně jiného než o tom jen číst. Takže pokud máte šanci a tenhle dokument se ve vašem městě teď někdy bude promítat, protože stáhnout ho je nemožné, rozhodně na něj jděte. Alespoň pokud ste fandové undergroundu. :)

Já celou noc chodil
po tom rodným městě
po barech mi hrály
přenádherný žestě

Doma děti s ženou
o mě se bály
malej Karlík s Vénou
vůbec nespali

Holka na klíně
kruhy ve víně
bankovek mám plný kapsy
sem v tom nevině
srdce moje duše moje
užívejte naplno
na krchově budu vdět
že sem nežil nadarmo


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama