Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Babel

10. června 2016 v 10:50 |  Co se mi líbilo
Ahoj lidi. Tak jak se máte tahle při pátku? Především se fakt moc omlouvá, že dlouho nebyl žádný příspěvek, ale nějak toho bylo zase víc, než se dokázala zvládnout. Znáte to.
Ráno se vyhrabu z pelechu
Nakmim kočku.
Nakrmim sebe.
Odcválám do práce.
Přídu večer případně v noci podle toho v jaký práci zrovna sem.
Nakrmim sebe
Nakrmim kočku.
Kouknu na dva až tři díly momentálně sledovanýho seriálu - v tuhle chvíli to sou přátelé.
A potom totálně vyčerpaná odpadnu.
Na čtení není dost času - s přítelem na sebe máme málo času a když už si na sebe pár hodinek najdeme, tak přece nebudu sedět u blogu a psát, když je třeba věnovat se člověku, mému srdci nejbližšímu.
A to do toho všeho nepočítám takový ty obyčejný životní trable, který se občas nakupěj a vy se jimi musíte prohrabat a nějak je vyřešit.


Ale tak dneska přeci jen drobátko čásek, takže tu pro vás něco mám - recku na film Babel alias jak já tomu říkám Příběh jedné pušky. A vy brzy pochopíte, proč tomuhle filmu říkám právě takhle. Jinak zítra se chystám na koncert k nám na náměstí na jednu z mých nejoblíbenějších kapel, takže se můžete těšit na nějaké video.

Režie tohoto filmu se ujal Alejandro González Ińárritu, kterého jsem podle jména fakt neznala a až, když sem začala googlit mi došlo, že je to přece ten maník, co natočil 21 gramů, což je jeden z mých fakt hodně oblíbených filmů. A teď teda natočil Zmrtvýchvstání, ale to sem ještě neviděla, takže nemůžu posoudit, jestli je to dobrej film nebo ne, ale určitě se na něj taky chystám, nebojte se. Babel je každopádně hodně zvláštní film a po dokoukání sem měla poměrně podobný pocity, jako když sem dokoukala 21 gramů.

Musim ale podotknout, že tohle rozhodně není film, u kterého by si člověk odpočinul, takže pokud máte v plánu si ho pustit jen tak z plezíru abyste na chvíli vypnuli a dopřáli mozku drobátko odpočinku, tak na to rovnou zapomeňte - to si pusťte rači Stmívání třeba nebo nějakou podobnou ptákovinu. Tohle je spíš věc na zamyšlení a i když se to tak jevit nemusí, jde o děj poměrně komplikovaný - alespoň na provedení určitě.

Celý příběh se odehrává ve třech kontinentech a ve třech různých časech - všechny jsou naší doby jen jde o různé časové úseky, abych uvedla věci na pravou míru. A proč jsem zmiňovala svůj osobní název příběh jedné pušky? Z velice prostého důvodu.

Na začátku tu máme dva mé marocké chlapce, kteří chodí pást ovce. Od otce dostanou pistoli, která má ochránit nejen je, ale také ovce před šakaly. Místo šelmy však chlapci zasáhnou mladou turistku sedící se svým manželem v autobuse. Postřelení by vůbec nemuselo být vážné, kdyby se ovšem tito dva nenacházeli v opravdu nehostinné krajině, kde se veškerá odborná lékařská péče moc nenosí a do nejbližší nemocnice je to asi tak daleko, jako kdyby se chtěli letadlem vrátit domů. Tihle dva Američané mají navíc doma dvě malé děti, které právě hlídá jejich chůva. Ta se chystá na svatbu svého syna do Mexika a díky událostem, které postihnou jejich rodiče, jí nezbyde nic jiného, než vzít obě děti sebou.


A teď se dostáváme do bodu, kdy si s námi režisér pohraje úplně nejvíc. Velmi volně se přesouváme do Japonska, tedy do čtvrté země, která je jen jakýmsi bonusem toho všeho. Zde se musí mladičká hluchoněmá dívka vyrovnat se smrtí své matky, která spáchala sebevraždu. Dívka je navíc ve věku, kdy jí její postižení omezuje nejvíce a to nejen v běžném životě, ale především v hledání první lásky a v naplnění jejích sexuálních snů. A mezi tím vším tu pořád máme tu pistoli, která v celém příběhu sehraje roli úplně největší a nejpodstatnější.

Babel sem si maximálně užila a musím říct, že sem o celém příběhu musela hodně přemýšlet, abych si nějak utřídila pocity a myšlenky jaké ve mně celý snímek zanechal. Možná právě taky proto mi trvalo tak dlouho, než sem o něm napsala tenhle článek, ale uznejte sami, že psát o něčem nad čím ještě pořád přemejšlím je hovadina. Ale víte co? Tenhle film je špičkovej. Takže pokud máte rádi takový ten druh podivně propletených příběhů v jednom filmu, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale nakonec se propojí do naprosto dokonalé esence, je tohle film právě pro vás.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama