Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Jak jsem (ne)dokázala zaujmout správné stanovisko k hmyzu

12. srpna 2016 v 14:20 |  Kosmikovník
V sobotu jsem byla na vernisáži jistého Michala Nováka. Tenhle mladý, poměrně pohledný muž našel v jisté fázi svého života zálibu ve focení hmyzu. Jeho vášeň dospěla do takové míry, že, alespoň dle vlastních slov, by nikdy hmyz nezabil a ani ho nezabíjí A to, prosím pěkně, ani komára nebo mouchu, kteří vám dokážou nejen zkazit notnou dávku dne, případně noci, ale ještě ke všemu si vašimi tělními tekutinami nakrmí svoje potomstvo, ze kterého časem vyroste prosto stejný druh otravné mnohonohé havěti, která bude vesele pokračovat ve svém údělu - otravovat vám život a krmit vašimi tělními tekutinami svoje potomstvo.

Při poslechu ód na tyhle šesti až osminohá stvoření, která přežijí naprosto všechno včetně jaderného výbuchu nebo dopadu meteoritu, mi došlo, že nejspíš k hmyzu nedokážu zaujmout to správné stanovisko. Dohromady proti němu nic nemám, pokud zrovna neokupuje jakékoli místo v mém bytě, na mém těle, nebo na mích věcech - myšleno knihou položenou na dece v trávě nebo košíku s houbama. Ať si leze kde má a pokud se drží v dostatečné vzdálenosti od mé osoby a nechává mne v poklidu žít, nechávám žít i jeho. Pokud ho tedy zrovna nekonzumuju.

Nebezpeční brouci

Ano, moji milí, hmyz konzumuju. A to s poměrně velkým labužnictvím a vážní pro všechno, co dělám. O svém prvním zážitku s konzumací hmyzu, jsem si i kdysi napsala článek ve snaze podělit se o tuto gurmánskou zkušenost se světem. A víte co? Chutnalo mi to. A nějak nedokážu pochopit zábrany plné předsudků a hraného odporu, které mnozí lidé vůči tomuto druhu kuchyně mají. Je to dobrý, vážně? Navíc zdravý, výživný, levný a snadno upravovatelný. Vegani a vegetariáni, se kterými se v poslední době roztrh pytel, mi prominou. Já nechápu je, a chápu, že oni nepochopěj mě. Ale jakožto labužník a milovník jakýchkoli nových a zajímavých chutí je tohle velice příjemné zpestření jídelníčku. A tohle, moji milovaní, je jediný stanovisko, který dokážu k týhle nohatý havěti zajmout.

Takže nemůžu říct, že mi tahle vernisáž, doplněná o hudební doprovod jakési mladé dámy, která si svoje písně o hmyzu a lidech skládá sama, - a které mimochodem nejsou žádnej zázrak, kterej by mi poskytl polnohodnotnej kulturní zážitek po kterém jsem toužila (halí belí, slunce praží, mám pavouka na zápraží - a teď si nedělám srandu, tohle je vážně sloka z jedné z písniček) - něco dala. I když vínka k němu lehké zobání bylo výtečné.

Když sem se po tomhle zážitku ocitla ve svém, knihami zaplněném bytě s nevyneseným odpadkovým košem, potřebovala sem si spravit náladu. Takže se nakrmila kocoura, to věrné milující zvíře, které na mě vždycky čeká a nikdy nevyčítá, když přídu ve více či méně pohrouženém stavu, nalakovala si nehty na nohách na modro, zavrtala se do pelechu s několika díly Sexu ve městě a celkovou atmošku doladila půlkou balení Lotusek - červíci se momentálně v mojí ledničce nenacházejí - a banánovo jahodovým bio džusem.

Nezbývá mi tedy než doufat, že si brzy spravím chuť. Když už ne jinak, tak alespoň chutným a naprosto libovým salátkem s rajčatama, okurkou, paprikou a opraženýma moučnejma červíkama doplněným o opečenej toustík. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama