Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Komiksová revue Bublifuk 3. číslo -Vstup na vlastní nebezpečí

19. srpna 2016 v 11:11 |  Bublifuk

Název: Bublifuk

Autor: Kolektiv komiksových tvořitelů

Vydalo: Triton

Poskytla: Klára Smolíková - šéfredaktorka

Hola hou přátelé. A krásný prosluněný pátek všem. :) Dneska bych tu ráda uvítala i všechny milovníky komiksů, protože tenhle článek ocení právě oni - alespoň doufám, že ho ocení. Půjde totiž o další recenzi na komiksovou revue Bublifuk, tedy na její třetí díl. A jak jsem tuhle zjistila, do tisku se pomalu ale jistě řítí čtvrtý díl. No ale teď máme v ruce díl třetí a společně se podíváme, co pěkného v něm najdeme. A určitě vás všechny potěší, že se i tentokrát setkáte se svými oblíbenými hrdiny.

Hned v úvodu vás přivítají Fernando a Stella, kteří - velice překvapivě - opět předbíhají dobu. Tentokrát vynaleznou padák. Z vody - tedy z předchozího dílu, kdy vynalezli ponorku - se přesouváme do vzduchu, tak snad pád na pevnou zem všichni ve zdraví přežijeme. K sestrojení tohohle vynálezu si vezmou za inspiraci chmýříčka z odkvetlých pampelišek, což určitě není špatný nápad, ale jestli to vyjde, to je ve hvězdách. Vlastně ne, je to v prvním příběhu ve třetím Bublifuku, tak si tom nezapomeňte přečíst.
Kdo má raději piráty než malé vynálezce, přijde si na své v dalším díle o pirátech uvězněných s jedním ukecaným papouškem a truhlou zlata na pustém ostrově. Tentokrát se k ostrovu vrací zbytek posádky z jejich staré lodě, aby na ní naložila truhlu plnou zlata, kterou tu posledně zapomněla. Naši kamarádi z ostrova se svého zlata ale samozřejmě vzdát nechtějí a proto musí urychleně vymyslet léčku dost dobrou na to, aby se jejich stará posádka zlata dobrovolně vzdala.
Pro ty, co si chtějí nejen počít pěkné příběhy, ale také se o komiksu jako takovém něco dozvědět, je neustále připraven myšák Chlup, který nám tentokrát řekne, jak starý komiks vlastně je a kde jsme k němu my, jeho milovníci a čtenáři vlastně přišli. Tahle série s Chlupe mne osobně hodně baví, protože co se komiksů týče jsem v podstatě lajk, který si k nim hledá cestu jen dost těžko a díky těmhle krátkým komiksovým lekcím mám vždycky pocit, že jsme se komiksu jakožto jedné z možností jak číst, přiblížila zase o něco víc. A doufám, že to tak bude mít i spousta z vás, kteří komiksům moc nefandíte. Od toho tu právě Chlup se svým vyprávěním je, ne?
A teď se vrátíme zpátky k příběhům. Po malé naučné vsuvce čeká na čtenáře Bublifuku další dobrodružství s roboty Pípem a Půpem, kteří se tentokrát budou muset utkat s opravdu nebezpečným vynálezem. Nevím, jestli jsem to už někde neříkala, ale přiznám se, že zrovna tihle dva nepatří zrovna mezi moje oblíbence. Jakožto slečnu mě prostě technika nějak nebere mno. Proto tenhle komiks jen tak v rychlosti proletím a přesunu se třeba k Zelenýmu vlkovi, kterého mám moc ráda. :) Ale věřím, že jsou mezi vámi komiksáky tací, kterým se tihle dva robůtci líbí, což je naprosto v pořádku a je to jedině dobře. V tom je Bublifuk úžasný, že si v něm každý najde to svoje. :)
A když už je řeč o tom Zeleném vlkovi…tak tady je vážení přátelé. Joooo hurááá sláááva!!! :D No teď to možná trochu přeháním, ale já ho mám fakt moc ráda. Jak si jistě z předchozího dílu pamatujete, vydal se náš kamarád spolu s Avižem jehož pravá totožnost je mi stále trochu záhadou, do kouzelného světa pro meducínu, která by vlka zbavila ukrutné bolesti bříška. Na své cestě musel překonat nejedno nebezpečí, ale teď už to konečně vypadá, že se pro tyhle dva podivné poutníky otevřela brána do světa kouzel a vlkovi by se tak konečně mohlo ulevit. Nebo ne?
A jako poslední tu máme opět příběh Tří (odvážných) mušketýrů a odvážného D´Artagnana, který se takovým mušketýrem stále z celého srdce touží stát. Ale ani jeho cesta ke splnění cíle a životního snu není jednoduchá. Navíc se jako vždycky namočí do nějaké pořádné šlamastyky, což mu na věrohodnosti a důstojnosti zrovna moc nepřidá. Zatím je to jen mladý naivní a trochu potřeštěný kluk. Ale já, a doufám, že i vy, mu velice držím palce, aby mohl jednoho dne obléknout mušketýrský plášť. Jestli se mu to podaří, to je ovšem jen a jen na něm.

Tak tohle byla jen taková menší ochutnávka z celkové komiksové hostiny, kterou si pro nás autoři Bublifuku v jeho třetím díle připravili. Věřte mi, že je tam toho mnohem mnohem víc, ale samozřejmě vám nemůžu v tomhle článku vyzradit všechno, protože to už byste si pak nic z toho nechtěli přečíst. :) Každopádně se zatím mějte krásně a zase se brzy uvidíme u nějakého videa nebo článku.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama