Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Michal Přibáň - Všechno je jenom dvakrát

17. srpna 2016 v 15:27 |  Kosmikovník
Moji milovaní čtenáři,
dneska to nebude ani video, ani recenze ani nějaký ujetý článek mapující můj životní styl. Dneska bych vám ráda, pomocí promo materiálů, které mi poslaly holky z nakladatelství Host, představila knížku od českého autora, který na první pohled vypadá velice sympaticky a jehož beletristická prvotina se v září dostane na pulty knihkupectví. O jakou knížku a jakého autora jde je asi zbytečné říkat, protože jste sito mohli přečíst v názvu článku, takže se spíš rovnou vrhneme na to, co pěkného vás v knížce čeká. A pokud se zadaří, tak se můžete těšit i na orzhovor s autorem, který bych pro vás ráda připravila.


Tak nejdřív něco málo autorovi. Více se zamozřejmě dozvíte v rozhovoru, který se mi snad podaří domluvit, nebo v rozhovoru, který poskytl právě lidem z Hosta a který si můžete přečíst tudlenc. :) Takže teď jen velmi stručně.
Michal Přibáň (nar. 1966) působí jako literární historik v Ústavu pro českou literaturu AV ČR. Knižně publikoval kapitoly z dějin předsrpnového exilu Prvních dvacet let (Host 2008), vedl autorský tým slovníku Česká literární nakladatelství 1949-1989 (2014) a dlouhodobě se zabývá dílem Josefa Škvoreckého. Román Všechno je jenom dvakrát je jeho prozaickým debutem. Poměrně čilý a vzdělaný člověk, že? :)

A teď knižní anotace, která vás rozhodně zaujme - alespoň mě moc na knížku nalákala, takže doufám, že se mi podaří ji ukořistit pro zrecenzování a že se mi bude lívit, tak jak bych si přála. :) Jak víte, mám poslední odbou trošku problém najít knížku, která by se mi stoprocentně líbila, alespoň z těch, které jsem zatím recenzovala to nebyla úplně žádná slává, i když s hostovskejma knížkama, který mám te´d momentálně buď rozečtený nebo připravený ke čtení se to rozhodně vylepší. Ale z těch novějších knih, co se vydávaji si poslední dobou vybírám jen hodně těžko, takže pak sem vděčná za každou dobrou a opravdu hodnotnou knížku. :) A jak doufám, tak právě takovouhle knížkou se tahle novinka, která se v Hostu právě peče, stane.


A teď ta slibovaná anotace.

I když se vydáte po vlastních stopách, sami sebe nenajdete. Román o návratech a neshledáních.
Novinář Pavel Klimeš se na prahu středního věku rozvádí, ztrácí rodiče a snaží se najít nové životní cesty i cíle. V tísnivé bilancující atmosféře se uchyluje ke vzpomínkám na kamarády, s nimiž v dětství trávil každé léto na horské chatě v Krkonoších. Na společné dovolené tehdy jezdíval i otcův kolega Milan Knot, který však v polovině 70. let podepsal spolupráci se Státní bezpečností. Po roce 1989 Pavel získává Knotův svazek a někdejšího rodinného přítele v novinách veřejně odsoudí. S odstupem pětadvaceti let se však v případu objevují pochybnosti a nesrovnalosti. Přibáňův román není jen další reflexí normalizačního období; postihuje i postupné zrání generace aktérů listopadových událostí.

Tak co? Přečtete si jí? Já rozhodně jo. Už jenom ze zvědavosti. :) A doufám, že i vy po ní sáhnete, jakmile tahle knížka uvidí světlo světa, protože čtenářskou pozornost si rozhodně zaslouží. O tom vůbec nepochybuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama