Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Komiksová revue Bublifuk 4. číslo - Stoupáme vzhůru

23. listopadu 2016 v 9:56 |  Bublifuk
Výsledek obrázku pro bublifuk 4
Název: Bublifuk

Autor: Kolektiv komiksových tvořitelů

Vydalo: Triton

Poskytla: Klára Smolíková - šéfredaktorka

Čauky mňauky moji milovaní čtenáři. Dneska tu pro vás opět po dlouhé době mám recenzi na komiksovou revue Bublifuk, kterou už pro vás nějaký ten pátek připravuji. No nevycházelo to a nevycházelo, ale teď už konečně dozrál ten správný čas a vy se tak můžete spolu se mnou pokochat jeho božím obsahem, který pro vás připravuje ten nejlepší tým komiksových fandů, jaký se u tohohle projektu potkat mohl. Takže už dost zbytečných keců a jdeme na to.

Úvodním komiksovým příběhem je již tradičně Fernando a Stella, kteří opět předbíhají dobu a vynalézají…no tentokrát vás to určitě hodně překvapí…kolesovou loď. Že nevíte, co je kolesová loď? Buďte v klidu, já to taky nevěděla, já rozlišuju akorát trajekty, plachetnice, kánoe a pramice, takže kolesová loď byl pro mne termín vážně totálně neznámí. To i španělská vesnice je mi bližší. No Fernando se Stellou vám to nejenže názorně předvedou, ale navíc si s nimi, při výrobě tohohle podivného plavidla, užijete spoustu zábavy. A opět to dopadne úplně jinak, než si tihle dva představují.
Když se v Bublifuku přemístíme dál, narazíme na takovou malou výkladovou encyklopedii komiksů, která je v každém čísle pěkně na pokračování. Prakomiksy vám ukáží nejen historii komiksů jako takových, ale především významné výtvarníky a tvůrce prvních komiksů, takže se kromě zábavy v nejrůznějších příbězích i něco dozvíme. Tomáš Prokůpek, který tuhle encyklopedii vymýšlí, nám tentokrát ukáže tvorbu Mikoláše Aleše, jednoho z našich nejznámějších kreslířů. A já jsem sama zvědavá, co se dozvíme v příštím pokračování.
Dalším komiksem, který je jeden z mých nejoblíbenějších jsou Piráti na suchu. Příběhy o bandě pirátů, kteří jsou vysazeni na pustém ostrově a nemají tam nic jiného než truhlu zlata a jednoho ukecaného papouška. A divili byste se, co všechno se na takovém ostrově může stát. Třeba, když se jistá sopka rozhodně začít soptit. A to zrovna ve chvíli, kdy se našim pirátům zachce výborného a u mužů toliko oblíbeného guláše.
Ale abych pořád jenom nechválila…máme tu další komiksový příběh o robůtcích Pípovi a Půpovi, který, jak sami moc dobře víte, mi zrovna dvakrát nesedí. Ale i tak vám ho tu zas a znovu představuji, protože mám za to, že tenhle blog, čtou i tací, kterým se právě tenhle komik zalíbí, nebo budou minimálně vědět o někom, komu se rozhodně líbit bude. Ve čtvrtém čísle Bublifuku se spolu s robotímí kluky podíváme na hodinu tělocviku, která v robotí škole neprobíhá zrovna standartně. A jestli jste zvědaví, jak taková hodina vypadá, tak si v každém případě nalistujte patřičnou stránku v Bublifuku a počtěte si. :)
A v žádném případě nesmíme zapomenout ani na mého milovaného Zeleného vlka, který se pomalu ale jistě blíží k cíli, tedy za medicínou, která by mu navrátila zpět jeho barvu. V předchozím díle se dostal se svým kamarádem Avižem přes tajemnou a nebezpečnou bránu a doputovali až do říše Zlatého krále a Stříbrné královny. Tady na ně opět čeká nelehký úkol, se kterým se budou muset společně poprat. A dost možná je to taky poslední úkol, který vlkovi brání v tom získat zpátky svojí pravou podobu. Jestli se mu to podaří vám neprozradím. Na to budete muset přijít sami.
A v poslední řady nesmíme zapomenout ani na příběh tří mušketýrů, jimž se do cesty připlete mladíček D´Artagnan, který by se taky rád stal mušketýrem. Jako každého mladého a naivního floutka s ideály je ovšem i jeho třeba vychovat a naučit ho úctě, kázni a především ho nasměrovat na tu správnou cestu. A do toho všeho ho ještě pořád musí někdo hlídat aby se nenamočil do nějakého průšvihu nebo do rukou úkladného kardinála, který má s Francií svoje vlastní plány a nenechá si je nikým překazit. No, práce je s ním dost a D´Artagnanova cesta k jeho vysněnému cíli nebude jednoduchá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 24. listopadu 2016 v 16:17 | Reagovat

Díky za info, čtyřku ještě mladej nemá...

2 Kosmik Kosmik | 29. listopadu 2016 v 9:34 | Reagovat

[1]: Není vůbec zač. A už se pomaloučku chystá i pětka, která by měla být začátkem příštího roku tuším...no však se to včas dozvíte :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama