Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Stephen King - Temná věž 1. - Pistolník

8. listopadu 2016 v 9:35 |  Audioknihy
Audiokniha Pistolník - autor Stephen King - interpret Libor TeršMoji milovaní příznivci a čtenáři. Pro dnešní den pro vás mám opravdovou lahůdku v podobě recenze na audioknihu Pistolník, kterou nedávno vydalo vydavatelství Audiotéka. Jedná se o první díl z osmidílné série, kterou napsal můj milovaný a toliko oblíbený Stephen King, takže je snad všem jasné, po jaké audioknize jsem sáhla, když jsem dostala možnost si od Audiotéky vybrat něco pěkného na recenzi pro web kulturne.com, kam už pár let přispívám svými recenzemi a reportážemi. A víte co? Užít tuhle knížku v novém kabátku byl naprosto senzační zážitek. Ale to už předbíhám událostem. Teď pěkně na začátek našeho příběhu a na první kroky, které nás jednoho dne zavedou až k Temné věži.

Jak už jsem psala je Pistolník prvním dílem osmidílné série, kterou jsem v knižní podobě četla zhruba před třemi roky a naprosto a totálně jsem se do ní zamilovala. A přiznávám, že nejen do příběhu, ale také do hlavní postavy - do pistolníka Rolanda z Gileadu, který se pro mne stal vzorem ideálního a ve všech směrech spravedlivýho chlapa. A přiznávám, že i dnes je mojí největší platonickou láskou. Takže tímto znovu děkuji Audiotéce, že mi ho vrátila do domácnosti a do pelechu, protože právě v posteli pěkně po pracovním dni, jsem tuhle audioknížku poslouchala nejčastěji. Roland je prostě báječný, i když má svoje slabé stránky a ne vždycky se chová úplně jako kladný hrdina, ale právě to mu dodává na lidskosti a o to víc si ho zamilujete, věřte mi.

Na úplném počátku příběhu o putování za Temnou věží spolu s Rolandem pronásledujeme tajemného muže v černém, ze kterého získáte takový ten zdravý strach a možná i jisný druh respektu, i když úplně nevíte o koho jde. Možná je to čaroděj, možná démon a možná jen obyčejný člověk, se kterým má Roland nevyřízené účty. Každopádně je pro celý příběh důležité a podstatné, aby se tihle dva potkali. Na jeho putování nehostinou krajinou ho v jisté části příběhu začne doprovázet chlapec Jake. I ten je pro celou sérii hodně důležitý, takže je nutné abychom s ním neztratili kontakt. :) Jake se nevědomky stává jakýmsi Rolandovým učedníkem a zároveň přítelem a Roland se pro chlapce stává náhradou za otce, který nebyl zrovna vzorem největší ctnosti. A tihle dva společně pronásledují záhadného muže v černém, který je jim chvíli na hony vzdálený a za okamžik je téměř na dosah ruky.

Na jejich cestě je pochopitelně potká mnoho nebezpečenství, kterým se budou muset postavit. Ať už společně, nebo Roland sám v touze chlapce ochránit. Ani jeden z nich netuší jestli má jejich cesta nějaký smysl a jestli vůbec někdy dojdou ke svému cíli, protože čas je v tomhle světě, který tak odlišný od toho našeho a přesto je mu neuvěřitelně podobný - navíc je třeba dodat, že tyhle dva světy se tak nějak vzájemně proplétají nebo vedle sebe koexistují v jisté pospolitosti a návaznosti - se hnul a je jiný než býval dřív. Přesto však našeho pistolníka a jeho malého společníka něco pohání stále kupředu a nedovolí jim jejich pouť vzdát. Protože musí dojít k Temné věži. Za každou cenu.

Jak už jsem psala, při čtení jsem si knížku okamžitě zamilovala, takže jsem tak nějak nepředpokládala, že mě audiokniha nezklame. A to se skutečně nestalo. Libor Terš, který byl pověřen jejím narátorstvím, tedy jejím namluvením, byl naprosto báječný a strašně dobře se poslouchal, což je pro audioknihu vždycky strašně důležitý. Když není dobrý narátor, tak může být knížka sebelepší a stejně si z toho neodnese tak dobrý zážitek, jaký byste třeba očekávali. Takže za výběr narátora má Audiotéka ode mne velký palec nahoru, protože hlas pana Terše se k celému příběhu strašně dobře hodil a navíc ho dokázal opravdu procítěně vyprávět, takže jsem si Pistolníka užila stejně dobře, jako když jsem ho četla.

Už jenom proto, jak moc báječný tenhle příběh je rozhodně stojí za to po něm sáhnout. A pokud na čtení nemáte tolik času kolik byste hctěli, tak volba audioknihy je taky více než dobrá. Obojí můžu vřele doporučit, protože je to série, která vás v žádném případě nebude nudit a která vám rozhodně přinese velký a nezapomenutelný čtenářský, případně posluchačcký zážitek. A dobrá zpráva je, že Audiotéka bude Temnou věž vydávat celou pěkně postupně, takže se už teď můžete těšit na rcenze na další díly, které jsou lepší a lepší tím víc, čím dále se v celém příběhu dostáváme. Temnou věž prostě nemůžu jinak než všem vřele doporučit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | Web | 9. listopadu 2016 v 17:21 | Reagovat

Kinga mám moc ráda, tuhle knihu neznám. Tak mám co shánět!

2 Kosmik Kosmik | 10. listopadu 2016 v 8:46 | Reagovat

[1]: Jako Temná věž je majstrštyk :) Nejlepší série jakou sem kdy četla aspoň pro mě už je to tak trochu náboženství, jestli tomu tak můžu řikat. Už vyšel i druhej díl a je to fakt super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama