Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Tichý Američan

23. prosince 2016 v 15:12 |  Filmy podle předlohy
Výsledek obrázku pro tichý američan - filmAhojky lidi. Za pár dní tu máme Štědrý den a s ním i nálož pohádek. No, ale pokud byste se čistě náhodou na pohádky dívat nechtěli a spíš byste si rádi pustili nějakej super film, tak tu pro vás mám jeden typ. A tím je…virrrrrrrrrrrrrbl Tichý Američan. Recenzi na knížku už si můžete přečíst tady na blogu a třeba se tím tak i inspirovat, protože ta knížka doopravdy stojí za to. A teď se teda podíváme na její filmovou adaptaci, co vy na to? A začneme tím, že si ve zkratce zrekapitulujeme, o čem tenhle příběh vypráví.

Tichý Američan se odehrává v 50. letech v Saigonu, kde sledujeme osudy tří hlavních postav, mezi nimiž se rozvíjí poměrně zajímavý milostný trojúhelník - ale v žádném případě zde nejde o tu růžovou kýčovitou lásku jako třeba u Sparkse, na to rovnou zapomeňte. Hlavním protagonistou příběhu je reportém jednoho místního deníku Thomas Fowler, který je zamilovaný do mladičké a krásné Vietnamky Phuong, která jisté city podobného rázu cítí i k němu. Problém nastává v okamžiku, kdy se do jejich života připlete mladý a pohledný Američan Alden Pyle, který zamíchá nejen s city Phuong, ale především s kariérou a životem našeho novináře. Pyle se ze všech sil snaží zbídačené zemi pomoci a zakládá zde polní nemocnici. Ve své horlivosti se však stále víc a víc zaplétá do tamějších tehdejších politických mašinérií a intrik, které ho můžou stát život.

Musím říct, že tenhle film je za jedno naprosto parádně natočený, takže se určitě bude líbit i těm, kteří knížku prostě nezvládli přečíst - jak už sme psala v její recenzi, není to zrovna jednoduché čtení, takže film bude možná pro mnohé záživnější, což naprosto chápu. Co musím opravdu vypíchnout, tak herecké obsazení a výkony. V roli Thomase Fowlera se představil Michael Caine, Američana Pylea si zahrál Brendan Fraser a v roli krásné Phuong, která rozhodně všem zamotá hlavu ukázala svoje herecké umění překrásná Do Thi Hai Yen, která dokázala krásnou tanečnici, které poplete hlavu nejednomu muži opravdu výborně - ne že by byli pánové špatní, to v žádném případě.

Výsledek obrázku pro tichý američan - film

Musím říct, že vzhledem k tomu, jakej vztah pojímám k filmovým adaptacím knížek, který se mi doopravdy zadřely pod kůži - a tím Tichý Američan bezesporu je - sem se k týhle adaptaci stavěla celkem skepticky, ale Phillip Noyce, který se zhostil režie tohohle filmu, odvedl opravdu výbornou práci a evidentně věděl, co dělá. Tichý Američan jakožto film, je totiž přesným vyobrazením knižní předlohy, což je pro mě vždycky maximálně důležitý. Takže film můžu jenom vřele doporučit - i kdyby ste se pokoušeli přečíst knížku a nelíbila by se vám nebo by se vám zdála nudná nebo cokoli podobnýho, tak film si určitě zamilujete. Já mu totiž nemám co vytknout. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 27. prosince 2016 v 21:51 | Reagovat

to vypadá dobře :-)

2 Kosmik Kosmik | 28. prosince 2016 v 14:34 | Reagovat

[1]: Je to hodně dobrý...ale jak říkám vždycky, nejdřív rozhodně doporučuju knížku - obojí je báječný a nezapomenutelný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama