Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Dolanův cadillac

12. ledna 2017 v 11:00 |  Filmy podle předlohy
Výsledek obrázku pro dolanův cadillacDrazí čtenáři. Především se děsně moc omlouvám za to, že sem dlouho nezveřejnila žádnej článek a navíc nebylo v pondělí ani slibované video, ale mám teď docela vážný zdravotní problémy, který sou prostě přednější. To snad chápete. Ale tak dneska je to trochu volnější a lepčejší, takže tu pro vás mám jednu z mnoha slibovaných recenzí. No a během příštího týdne se můžete těšit na to video a minimálně na jeden další článek, takže si u vás snad trochu napravim reputaci.

Když sem si tak projížděla seznam knížek a filmů v levym meníčku, který sem přečetla a viděla o kterých bych vám tim pádem měla a chtěla napsat, rozhodovala sem se docela dlouho, kterou z nich si pro dnešní článek vyberu. A nakonec sem si řekla, že by bylo docela pěkný spojit opět knížku s filmem, takže tu pro vás mám recku na film podle povídky Stephena Kinga Dolanův cadillac, kterou najdete ve sbírce Noční můry a snové výjevy. A teď něco k ději a konečné zhodnocení filmového zpracování téhle báječné povídky.

Jimmym Dolan je šmejd. Jimmy Dolan je mafián se vším všudy. A má cadillac. Na Jimmyho Dolana si brousí zuby Robinson. Jimmy Dolan zabil Robinsonovu ženu. Ne že by jí zabil sám. Jimmy Dolan má totiž na všechno lidi. Jimmy Dolan netuší, že má Robinson plán jak ho zničit. Jimmy Dolan má dojem že je nedotknutelný a že na něj nikdo nemůže, neb má peněz jako šlupek a kontakty na těch správných místech. Jimmy Dolan netuší, jak moc se plete.

Výsledek obrázku pro dolanův cadillac - film

Robinsonovi zabili ženu. Zabil ji bídák Dolan. Robinson má plán jak smrt svoji milované pomstít. Robinson ví, že má Dolan cadillac a taky ví, kudy tenhle hajzlík se svýma kumpánama jezdí. Robinson si pořídí potřebné náčiní a začne hloubit jámu v dálnici. Jámu dost velkou na to, aby se do ní vešel celý Dolanův cadillac. Robinson ví, že se mu podaří ukázat Dolanovi, že si s ním neměl zahrávat. Robinson je přesvědčený o tom, že dosáhne spravedlnosti, které se mu u mocných a vyšších hlav nedostává.

Související obrázekNo je fakt, že sem vám toho neprozradila moc, ale zas ne tak málo abyste si neudělali vlastní obrázek o tom, o co v týhle povídce kráčí. Musím říct, že já osobně jsem jí přečetla vyloženě jedním dechem a hrozně moc se mi líbila. Navíc je výborná v tom, - jako ostatně více Kingových povídek - že rozhodně zaujme i ty, kteří hororům jako takovým zrovna dvakrát neholdují, protože několik málo románů a vícero povídek tohohle autora, kterého mám nadevšecko ráda, je takových víc lidských, thrillerových a v podstatě i ze života, takže pokud st eis ke Kingovi ještě nenašli cestu nebo se jeho tvorby bojíte, protože se bojíte, že se budete bát, tak po jeho povídkách určitě sáhnete a zvlášť po téhle určitě.

Pro ty, kteří mají Kinga rády stejně jako já a četli celou sbírku Nočních můr a snových výjevů nemusím nic víc psát, protože oni nejlíp vědí, jak moc báječným spisovatelem King je a jak parádně si dokáže s celým příběhem i zápletkou pohrát a to i v případě, že je minimalistická a ne moc popisná a rozpracovaná. I z nich si ale odnesete báječný čtenářský zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Já teda na Dolanův cadillack jen tak nezapomenu, protože to byl příběh plný napětí a lehké drastičnosti, báječných monologů i dialogů, myšlenek a pohnutí, které vám rozhodně něco dají a začnete se na spoustu věcí dívat třeba i jinak než doposud. Takže pokud ste o téhle knížce a potažmo povídce ještě nic neslyšeli, tak po ní určitě zapátrejte.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 13. ledna 2017 v 16:58 | Reagovat

Film jsem viděla, knihu, potažmo povídku jsem nečetla, takže díky....

2 Kosmik Kosmik | Web | 17. ledna 2017 v 9:45 | Reagovat

[1]: Není vůbec zač. Určitě doporučuju přečíst, stojí to za to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama