Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Komiksová revue Bublifuk 5. číslo - Na zdar robotům

18. března 2017 v 10:31 |  Bublifuk
Název: Bublifuk

Autor: Kolektiv komiksových tvořitelů

Vydalo: Triton

Poskytla: Klára Smolíková - šéfredaktorka

Krásnou sobotu moji milovaní. Pro dnešní den pro vás mám něco super a odlehčenýho abyste měli na víkend nějakou klidnou četbu. Na něco náročnějšího a třeba i lehce osobního se podíváme zase v tejdnu. Pro dnešní den - a odběratelé na mém Instagramu už vědí - pro vás mám připravenou recenzi na poslední, alespoňzatím poslední, číslo komiksové revue Bublifuk, kterou vymyslela Klára Smolíková a vydává nakladatelství Trion. Oběma tímto děkuju za poskytnutí Bublifuku a za možnost se k tomuhle báječnými literárnímu počinu veřejně vyjádřit. A jak už to u mých recenzí na Bublifuk bývá, podíváme se teď v krátkosti na pár ukázek a na to, co vás v nich čeká. Takže se pohodlně usaďte, poštelujte okuláry, naleštěte sklíčka brýlí a jdeme na to. Protože tohle bude vážně jízda.

Pro tuto recenzi pro vás nemám klasicky nastavený výběr komiksů, jako tomu bylo doposud. A to z jednoho prostého důvodu. V Bublifuku číslo 5 s podnázvem Na zdar robotům se objeví dva zbrusu nové komiksy, které bych vám tímto chtěla představit. Jedním z nich jsou nové příběhy Vynálezce Alvy (na recenzi na druhý díl knížky o tomhle podivném a inteligentním klukovi, se můžete těšit v průběhu příštího týdne), druhým jsou pak Agenti Tajné dvojky (i o téhle partičce dvou kamarádů a super detektivů vyšla nedávno knížka - recenzi si můžete přečíst zde). A co vás v pátém Bublifuku čeká dál? Račte shlédnout níže a počíst si. :)

Jako první nás opět přivítají Fernando a Stella, kteří obět předběhnou dobu o pár set let a vynaleznou...chvíle napětí pro všechny...létající stroj. Což už je na děti, které navíc o technice nemají ani páru, docela veliký a úctyhodný počin. Ne že by všechno klaplo, tak jak má, ale naši dva hrdinové se nikdy nevzdávají a zkoušejí vše znovu a znovu, dokud se jim jejich záměr nepodaří. A tak dobu bude jistě i tentokrát.
Jako další se nám představí malý, ale neméně chytrý chlapec Alva - vynálezce, který neustále vymýšlí všeljaké zlepšováky, kterého už všichni jistě znáte jako hrdinu knížky Vynálezce Alva nebo z časopisu Mateřídouška. Tentokrát se s tímhle podivínem a koumákem vydáme na nákupy, kde se to zase všechno pěkně semele. V Bublifuku čekají na čtenáře zbrusu nové a neočtené příběhy, takže je se rozhodně na co těšit.
Nesmím taky samozřejmě zapomenout na mého oblíbeného Zeleného vlka, který je chudák pořád ještě zelený neb se svým parťákem Avižem pořád ještě hledá lék na svojí zelenost. Tentokrát se společně vydávají pátrat po Kameni Mudrců, takže možná po cestě potkají i Harryho Pottera nebo zákeřného Voldemorta. Otázkou ovšem zůstává - Myslíte, že se mu tentokrát už konečně zadaří a dostane zpátky svojí vlčí barvu? Nebo se s ním ještě setkáme v příštím čísle Bubliuku? No...toť otázka pro nás pro všechny.
Druhým novým komiksem, který v tomto čísle Bublifuku najdete, je Tajná dvojka - na blogu máte recenzi na knížku, která vás víc zavede do příběhu a do osudů hlavních postav ťuhýka Artura a svérázné Báry. Tihle dva jsou superdetektivové, kdybyste to náhodou ještě nevěděli, a mají k tomu veškeré potřebné vybavení. V prvním komiksovém příběhu se tihle dva vydají po stopě zmizení jednoho snowboardu. Tenhle komiks můžu jenom doporučit a s ním samozřejmě i knížku, kterou už jsem četla a která je naprosto super.

Nerada bych taky opomněla příběh tří mušketýrů, no teď už vlastně čtyř, protože k Atosovi, Portosovi a Aramisovi už téměř patří i zbrklý a nerozvážný mladíček D´Artagnan, který má sice srdce ze zlata a odvahy a kuráže na rozdávání, ale to mu nebrání v tom aby se zas nenamočil do nějakého průšvihu. Jak už víme, nejvíc ze všeho touží po tom, aby se stal mušketýrem a pro svůj cíl je odhodlaný udělat cokoli. Což ovšem ne vždycky dopadá zrovna nejlépe, že?
A jako poslední řadě bych vás ráda zavedla do pravěkých dob. Protože i v ní vznikaly komiksy...vlastně v ní vznikaly ty úplně první komiksy, byť to mnozí z nás vůbec netuší. Touhle komiksovou historií vás v Bublifuku provází Tomáš Prokůpek a dělá tak Bublifuk nejen zábavným, ale i poučným čtením. V tomto díle svého povídání si připravil článek o Artuši Scheinerov i, českém malíři a kreslíři, jehož tvorba by se rozhodně měla úpřopomínat. Takže ani tuhle část Bublifuku nevynechejte

A to by bylo pro tentokrát od mé osoby všechno. Doufám, že jsem vás patřičně navnadila na přečtení dalšího dílu téhle báječné komiksové revue a že - jakmile vyjde - sáhnete i po dalším díle, který bude určitě stejně super jako ty ostatní. Mějte se krásně, užijte si sobotu a zase se tu někdy potkáme. Nebo třeba na facebooku, YT či instagramu, podle toho, kam zavítáte dřív. Páčko všem a komiksův zdar.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama