Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Miroslav Žamboch - Na ostřích čepelí 1.

6. března 2017 v 9:14 |  Audioknihy
Na ostřích čepelí 1. díl Obálka knihy

Autor: Miroslav Žamboch

Vydalo: Vydavatelství Walker a Volf

Poskytlo: Vydavatelství Walker a Volf


Krásné a prosluněné pondělí všem moji milovaní. Dneska je vyloženě den jako stvořený na výlet, což je pro nás pracující lid vyloženě zkázonosné, ale s tím asi jen těžko něco uděláme. Takže nám nezbývá nic jiného, než si ten slunečný den v práci zpříjemnit jinak - třeba vizí, že až přijdeme večer domů, budeme si moct v peřinách něco pěkného přečíst. Nebo třeba poslechnout. A právě o tom, co pěkného byste mohli po večerech poslouchat, bude dnešní článek.

Opět se totiž navrátíme do potemnělých sklepních prostor, kde vznikají audioknížky z produkce Vydavatelství Walker a Volf. A dnes se zaměříme na první díl ze série Koniáš (bystrý čtenář jistě postřehne, že i Koniáši už zde byla řeč) Na ostřích čepelí. Autorem není nikdo jiný než Miroslav Žamboch, kterému tímto děkuji za parádní čtenářský zážitek a neb je to knížka tlusťoučká, rozhodli se Walker a Volf, že jí rozdělí na dvě části. A právě na první část se teď spolu podíváme.

Nejprve tedy něco málo k příběhu, ať máte představu, co vás čeká. Koniáš, nelítostný bojovník, který kolem sebe šíří pach krve a smrti na sto honů je sice osobou zákeřnou leč přesto velice sympatickou - prostě ho budete mít rádi, i když na mnohé může působit jako stoprocentní záporák. V knize Na ostřích čepelí ho čeká nelehký úkol v podobě daleké a od počátku nebezpečné cesty vedoucí k jedinému cíli, vybudování nové nezávislé a zcela samostatné kolonie, která by se odpoutala od císařských zákonů, zákazů a především z císařské nadvlády. Což je úkol nelehký přesto však možný.

Náš přítel se tedy společně s rozsáhlou karavanou Obchodní ligy vydává na nebezpečnou a svízelnou cestu, na které bude muset čelit připraveným a především vycvičeným vojskům Cramberijského impéria. Vojáci mají samozřejmě pocit, že proti neuspokojivě ozbrojeným civilistům bez řádného vojenského výcviku mají navrch a celé věc bude pěkně rychle vyřízená, ale jak je jistě bystrému čtenáři jasné, nepočítali s tím, že celou karavanu povede právě Koniáš. Muž odhodlaný ke všemu, který se jen tak nezalekne - nemá totiž co ztratit kromě svého života, který pro svůj úkol mile rád obětuje, pokud si to bude situace žádat.

Je pravda, že tahle knížka a potažmo celá série je asi spíš klučičí záležitost než holčičí, ale pokud je tu nějaká drsná slečna co ráda krvavé boje, válečný ryk a potoky krve, tak sta si rozhodně přijde na své. Já jsem se třeba do Koniáše zamilovala hned, jak jsem přečetla první knížku, takže mě jenom těší, že se Walker a Volf rozhodli celou tuhle ságu namluvit a dát jí trochu jiný rozměr. Navíc…vybrali toho nejfantastičtějšího narátora, jakého jen pro tuhle sérii vybrat mohli, takže je to i s přidanou hodnotou. Řeč je samozřejmě o Zdeňku Velenovi, kterého už jsem vychvalovala jako narátora knih Mariňáci nebo Palubní střelec). V jeho podání je Na ostřích čepelí naprosto orgasmickým zážitkem, který si naplno vychutnáte.

Zdeněk Velen vás hned od počátku plně vtáhne do děje a dá vám jasně na srozuměnou, kde se chystá nějaká pořádná bitva, kde je naopak klid před bouří a kdy byste se o svoje milované hrdiny měli bát z úplně jiných důvodů než je smrt uprostřed boje. Je to prostě špička a HOTOVO!!! :) Jemu vážně není co vytknout. Navíc, už jen ten hlas sám o sobě je příjemný a člověka nijak ,,nenasírá" s prominutím, což je pro mě osobně jedno velké a hlavní plus. Ono se mi totiž občas stane, že byť je knížka super, tak se do ní stejně nemůžu zaposlouchat neb mi hlas daného narátora prostě nesedne a spíš mi ten celý dojem zkazí ať to sebelepší vypravěč. Což ovšem není případ Zdeňka Velena, takže se není čeho obávat.

Takže pokud se stále ještě rozmýšlíte, zda po Koniáýšském cyklu sáhnout či ne a chce dát na můj skromný názor, tak do toho rozhodně jděte. Fakt to stojí za to a nijak neprohloupíte. Ba naopak. Můžete jen získat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama