Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Tereza Bělinová - Všechny robertky nejsou stejné

10. března 2017 v 11:08 |  Moje knížky
Krásný, i když poněkud deštivý den moji milovaní čtenáři. Dneska bych vám ráda pověděla něco o knížce, kterou už mám pár měsíců dočtenou, leč nemohla jsem se z mnoha důvodů dostat k tomu, abych vám o ní napsala. Takže teď to napravuji a píšu jako zběsilá. Předem bych ráda upozornila na fakt, že tuhle knížku jen tak v knihkupectví neseženete neb vyšla v rámci edice zaměřující se na závěrečné vysokoškolské práce. Já jsem měla to štěstí, že jsem mohla recenzovat autorčinu druhou knížku (Všechny neřesti nejsou stejné), která je už běžně k dostání a následně jsem se s autorkou spojila a ta mi, k mému velkému překvapení, knihu poslala. A to aniž bych cokoli tušila, takže to bylo nejen velké překvapení, ale taky velká radost. Tímto tedy Tereze Bělinové, tedy autorce obou knížek moc děkuju. A my se teď společně podíváme na její prvotinu Všechny robertky nejsou stejné.

Jelikož už jsem jednu Terezinu knížku četla, tak jsem samozřejmě tak nějak tušila, na co se mám připravit - alespoň, co se stylu psaní týká a přeci jen i ten název je tak nějak všeříkající, že? I když…ne tak docela. To je právě celej ten fórek.

Všechny robertky nejsou stejné totiž není knížka o tom, který vibrátor je ten nejlepší a který vás dovede až za hranice totální rozkoše. Tahle knížka je totiž celá věnovaná tvorbě Johna Inrvinga a Terezina postoje a vztahu k tomuto autorovi, kterého mám já osobně hrozně moc ráda a mám ho i tím pádem dost načtenýho. O to víc mne čtení téhle, vyloženě kabelkové, knížky moc bavilo. Tereza Bělinová v ní byla vtipná, lehce sarkastická, nešetřila nadsázkou a přesto věcná. Navíc velice inteligentní, o čemž jsem nepochybovala.

Všechny robertky nejsou stejné je knížka, která nás lehce provede Inrvingovou tvorbou, jeho knihami, postavami, koncepcí, prostředím jeho příběhů…zkrátka vším co s jeho osobou a jeho knihami blíže či úzce souvisí. Není to však vědecký text, to si nemyslete. Celá knížka je psána tak, aby pobavila a aby ji dovedl číst i ten, kdo o Invongově tvorbě nemá páru. Je to tak trochu autorčin mololog k nám čtenářům, navíc celý podaný tak, že máte pocit, jako byste s ní seděli v příjemné kavárně u kafe a něčeho sladkého. A to je velké plus t=hle knížky, takže je vážně škoda, že se k ní běžnou cestou nedostanete.

Celkem váhám a dumám nad tím, komu bych tuhle knížku vlastně doporučila. Spíš ženskejm? Spíš chlapům? Oběma? Těm co Irvinga četli nebo těm co o jeho tvorbě nemají ani páru? Achych achych…těžká to věc. Všechny neřesti nejsou stejné, tedy první knížka, kterou jsem od téhle nadané fajn autorky četla, byla spíš čtením pro dospělý a vyzrálý ženský. Všechny robertky nejsou stejné je pro ně určitě taky a pokud po ní šáhne chlap - samozřejmě po knížce ne po autorce - určitě mu to taky neuškodí, i když stoprocentní spokojenost mu zaručit nemůžu. Ono v chlapech se vyznat je docela náročný i normálně natož, když jim máte doporučit něco ke čtení. :D No to nic…prostě a jednoduše…já sem moc ráda, že sem si tuhle knížku mohla přečíst a pokud na ní čistě náhodou někde narazíte, rozhodně jí nenechte bez povšimnutí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama