Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

BDSM -Blbé Dialogy Somnambulní Masařky 17

1. dubna 2017 v 9:07 |  Kosmikovník
Nazdar lidi. Je mi jasný, že sem poslední dobou nebyla na blogu moc aktivní a odmítám se na cokoli vymlouvat a vymýšlet si takový ty krávoviny jakože mám hodně práce, neměla sem čas, chuť nebo cokoli jinýho. Nemělo by to smysl a myslim si, že tohle mezi sebou vážně nemáme zapotřebí. Pravdou je, že sem poměrně vážně nemocná a to už do narození a občas mi prostě dělá problém naplno fungovat a bejt dostatečně efektivní na to, abych se ještě k práci mohla věnovat psaní. Občas prostě…občas to prostě nejde. A čem ale chci psát dneska - protože to je můj primární účel - je reakce na jednu diskusi a následný film. Momentálně sem opět ve stavu, kdy nemůžu spát, takže si hodně čtu nebo jen tak koukám do stropu se sluchátky na uších. Tohle je takovej momentální impulz. Sou čtyři hodiny ráno a já mám nechutnou potřebu vám o tohle tématu napsat a rozpoutat tak diskusi, protože tohle téma je poměrně kontroverzní a myslim si, že moje názory a postoje k němu jsou poněkud zvláštní. I když možná kdo ví. V tuhle chvíli už si nejsem jistá vůbec ničím. Ale k tématu, protože kvůli tomu tu teď sme ne? Opět podotýkám, že tenhle článek rozhodně není pro očíčka dítěte - pokud tenhle blog nějaký dítě sleduje - takže pokud tu si, zavři to. Vim, že tohle upozornění nebude mít asi žádnej efekt, ale když už neposlechneš ty, budu z obliga aspoň já.

Nedávno se na jedný facebokový stránce objevila diskuse k filmu Trust, kterej se zabývá tématikou znásilnění. Určitě spousta z vás ví o jakej film de, ten zbytek si ho může najít. Celá ta diskuse mne přivedla k tomu, že ačkoli sem ten film už před lety viděla, stáhnout si ho a podívat se na něj znovu. No a teď sou čtyři hodiny ráno, piju čaj se zázvorem, chilli a medem, koukám na ten film a píšu tyhle řádky. Je to takovej momentální popud v návaznosti na ten příběh a až to dočtete, byla bych moc ráda, abyste k tomu řekli svoje. Když teda pominu filmovou anotaci, kvůli který tady opravdu nejsme a kterou si všichni můžete dohledat, věnovala bych se ráda především tomu, kdy je sex se starším chlapem - a teď nemylim třeba 5 let, ale klidně 10 nebo dvacet - a hodně mladou holkou - řekněme tak 14ti nebo 15tiletou znásilnění a kdy by se k tomu dalo přihlížet jako na zneužití, v právnickym slova smyslu ovšem.

Mám dojem, že v dnešní době si o něco podobnýho holky vyloženě řikaj - chovaji se jako dospělí, i když sou to ještě děti, mluvěj tak, oblíkaj se…pak je hrozně těžký jim jako chlap odolat. A je to vlastně v jistym smyslu v pořádku. Vždyť chtíč a touha sou naprosto přirozený lidský pudy, který dou ruku v ruce právě se sexem. Když vztáhnu nějakou modelovou situaci právě na ten film, máme tu v podstatě typický příklad toho, jak tyhle věci probíhaj.

Máme tu mladou 14ti letou holku, která je každej den poměrně aktivní na sociálních sítích a na podivném chatu. Potká tam celkem milýho kluka a začnou si psát. Postupně i získá její důvěru, laškujou spolu, padne pár ero frází…a chlápek si od toho samozřejmě začne něco slibovat. Kriste pane, proč by taky ne, když vám holka píše, jak by vás chtěla mít v sobě a jak z vás má vlhký kalhotky!!! No…postupně vyplouvá na povrch, že kluk je starší než psal původně, ale holka se s nim stejně sejde. Na schůzce zjistí, že klukovi není ani 15, ani 20 a dokonce ani 25 jak jí tvrdil. Má před sebou hluk, kterýmu je něco přes 30. Přesto s nim de na schůzku. Chlap jí pozve na něco dobrýho a nabídne jí odvoz domů. Místo toho, jí odveze do nějakýho hotelu a aniž by ji musel přemlouvat, převlíkne se tam holka do sexy prádýlka, který od něj dostala jako dárek. A pak se to stane. No, nebudeme si na ni hrát. Prostě jí tam jak se patří vošuká. Holka e nijak zvlášť nebrání. Možná je trochu nesvá a lehce vyděšená z celý tý situace, ale tyhle pocity nejspíš patří k tomu, když s někym máte prvně sex - nikdo vás totiž nepřipraví na to, jaký to je, takže tohle je celkem přirozená reakce organismu na nastálou situaci.

Časem to, co se v tom hotel stalo, vyplave na povrch. A rozjede se pátrání. Rodiče tý holky sou zdrcený, holka sama pořádně neví, co si o tom všem myslet a jak reagovat, policajti se můžou zbláznit, aby toho parchanta našli, a z naší dívenky je oběť zvrhlíka. Ale je to skutečně tak? Je holka vážně obětí a ten chlap jen parchantem, kterej zneužívá malý holčičky? Nebo je to tak, že si o to ta holka řekla - svejma řečma, provokativním oblečením, náznakama sexuálního harašení a chlap jen jednal přirozeně podle svých pudů, který sou mu od přírody vlastní a využil příležitosti, která mu byla dána?

Nechci se zastávat opravdových úchyláků, pedofilů a chorobných znásilňovačů, ale měli bychom si uvědomit i fakt, že ne vždycky za to může jen ten chlap. Člověk je od chvíle, kdy začne svobodně myslet naprosto odpovědnej za svoje činy a měl by si to uvědomit. A to platí pro každýho z nás ať už je vám 14, 24 nebo 40. A pokud se některá z holek zachová alespoň z části tak, jako hrdinka našeho příběhu, musí počítat s následky. A k tomu by samozřejmě měla adekvátně přistupovat i její rodina, veřejnost, právnický systém, a zákony. Nebo by na to měl alespoň myslet.

Takže to je tak asi všehno, co bych k tomuhle chtěla dodat. Osobně zastávám názor, že si o to spousta holek říká a pokud něco takovýho praskne, jen využijou toho, že je společnost považuje za oběť. Tak nějak poklidně a bez keců přijmou tenhle status a jen čekají, jak to dopadne. Nechci všechny házet do jednoho pytle, ale měli bychom si uvědomit, že ne každej model, kterej sme ochotni přijmout a kterej je nám právním systémem nabídnut musí být nutně ten jediný správný a že ne vždycky je takhle mladá holka obětí, jak je nám podsouváno a jak je to všeobecně vnímáno. Nemyslíte?

Dyť už Vladimir Nobokov tyhle slečinky dokonale popsal ve své Lolitě. Tyhle malé něžné nymfičky, které si zákeřně pohrávají s mužskou fantazií a pudy. Nymfičky vědomi si své krásy a moci, kterou nad muži mají a přesto nedostatečně emočně vyspělé na to, aby mohly za své chování převzít plnohodnotnou zodpovědnost. Sice ho za tyhle kontroverzi tehdy vláčeli bahnem a bůh ví co ještě, ale už tenkrát věděl, jak to s těmahle holčičkama je. Snad že u taky kdysi jedna popletla hlavu (možná). A věřte mi, že takových malých zákeřně svůdných andílků běhá po světě stále víc a víc. A není se tedy co divit, že mají naši muži na co koukat a využívají příležitostí, které jsou jim dány. Je to jen běžný projev lidskosti, byť založené na primitivním pudu. I ten je ovšem člověku přirozeným, vrozeným a naprosto samozřejmí.

Chlapy, bacha na Lolitky!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 poustevnice poustevnice | 2. dubna 2017 v 7:59 | Reagovat

Jak píšeš, každý "je odpovědnej za svoje činy". 14letá holka ještě může tápat, ale 35letý chlap by měl mít už tolik zodpovědnosti, aby se řídil svým rozumem, ne ptákem, a nevyspal se s náctiletou holkou, jakkoli ho ona provokuje. Následkům se pak divit nemůže. Argument "ona si o to říkala" je naprosto zcestný.

2 Kosmik Kosmik | Web | 4. dubna 2017 v 8:30 | Reagovat

[1]: S tim tak úplně nemůžu souhlasit. Některá holka samozřejmě tápat může, ale ne každá - tohle je hodně individuální. Spousta z nich moc dobře ví, co dělá a provokuje záměrně - což je taky dost problém dnešní doby.

3 Lopuch Lopuch | E-mail | 5. dubna 2017 v 10:00 | Reagovat

Absolutně souhlasím s "poustevnicí". Argument "říkala si o to" svým chováním, je naprosto zcestný. A vůbec - tenhle blog jsem čítával pravidelně, ale štve mě, kam se to v poslední době dostalo. Na vypisování se o svým životě není nic špatnýho, ale na knižním webu chci číst debaty o knihách a recenze. Přijde mi, že spojení osobního a knižního blogu není úplně nejšťastnější. Bohužel už se sem nevrátím.

4 Kosmik Kosmik | Web | 5. dubna 2017 v 13:04 | Reagovat

[3]: Tohle je samozřejmě tvoje vlastní svobodná volba. Recenzí je tu pořád dost a je to pořád prvořadá věc, ale myslim si, že oživit to občas o něco novýho nemusí být úplně na škodu. Nemůžu ti říct, co číst a co ne - je mi líto, že jsem těmihle články přišla o pravidelného čtenáře, ale zas na druhou stranu..když ti to vadí, nečti to a zaměř se jen na to, co tě zajímá, ocž jsou recenze a názory. Přesto, je to tvoje volba a já jí plně respektuju. Hodně štěstí v životě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama