Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Projekt Kronos - PROMO

26. dubna 2017 v 8:29 |  Kosmikovník

Originální nový hlas v české fantastice.

Vyzrálý debut, který se žene kupředu s jistotou budoucí klasiky.

Krásné středeční ráno všem moji milovaní. Pro dnešek jsem si pro vás připravila další promo článek, který vás - jak pevně věřím - patřičně naláká na novou knížku, kterou už za pár dní vydá Nakladatelství Host. Je jí prvotina mladého a jistě nadějného českého autora Pavla Bareše s názvem Projekt Kronos. Myslím si, že to asi nebude knížka pro každého, protože ne všechny baví číst urban sci-fi kam se tenhle román řadí, ale i tak doufám, že si mezi vámi najde svoje příznivce. A co víc. S Pavlem se budete moct potkat i na Světě knihy, kde bude právě o této knížce mluvit. Takže pokud se tam chystáte, tak se na něj nezapomeňte přijít podívat, na něco se ho vyptat a třeba si nechat knížku i podepsat. Teď tedy krátký medailonek a ukázka z knížky. :) A během tohohle týdne se můžete těšit i na rozhovor s tímto od pohledu sympatickým mladým mužem. Nezapomeňte taky čekovat blogovej facebook a instagram, protože tam se dozvíte ještě víc věcí, než tady. :)

Pavel Bareš (c) Josefína RašilovováO autorovi:
Pavel Bareš (nar. 1994) žije dostatečně blízko Praze, aby se mohl považovat za Pražáka, ale zároveň dostatečně daleko, aby po něm v pří- městských autobusech chtěli kupon na první pásmo. Ve dne je studentem FSV UK, v noci frontmanem rockové kapely J!Scream, zapá- leným hráčem videoher a čtenářem komiksu, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a zlomyslným Pánem jeskyní. Zpívá, protože některých slov je škoda bez melodie, a píše, protože i kdyby snad někdy chtěl přestat, stejně by nemohl. Projekt Kronos je jeho literárním debutem.

O knize:
Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu - k jeho smůle - tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama