Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Michaela Losekoot a Miloš Říha - Bez jablka

25. dubna 2017 v 9:46 |  Moje knížky
Výsledek obrázku pro bez jablka - knihaKdyž máte nějakej trvalejší vztah, začne vás na partnerovi spousta věcí, které ste jako čerstvě zamilovaný prostě tak nějak neviděli, s prominutím srát. To, že srká polívku, že šoupe nohama, že chrápe, že tráví celé hodiny v koupelně, že po sobě nechává vlasy v umyvadle nebo na kartáči, že nesklápí prkýnko na hajzlíku…no je toho hromada, to všichni moc dobře víme. Víme taky, že i přes to všechno máme toho druhého rádi. A taky víme, nebo alespoň doufáme, že tyhle zlozvyky kvůli nám odbourá. Ha! Ale ne vždycky tomu tak je.

Jak to vlastně ve vztahu chodí? Kdo by měl kdy zaplatit? Kdy říct ženský, že jí to sluší a chlapovi, že je v posteli fakt Bůh? To všechno se dočtete v knížce sepsané autorskou dvojicí Michelle Losekoot a Milošem Říhou, kteří společně píší blog Bez jablka - a ten fakt všem moc doporučuju. No a tenhle super blog se dočkal i knižního zpracování, na které se teď společně podíváme. :)

Tahle je knížka všechny na první pohled upoutá svojí grafikou. Celá je taková příjemně malá - vyloženě kabelková - běloučká s výraznými modro - oranžovými ilustracemi. Navíc, u každé kapitoly máte buď morře nebo oranžově vyznačeno, kdo se k danému tématu zrovna vyjadřuje. I když teď sem to nenapsala úplně přesně. Je to v podstatě tak, že každá kapitola se vztahuje k nějakému problému nebo fázi vztahu a vy si můžete přečíst jak pohled mužský, tak i pohled ženský. Což je někdy vážně sranda, protože Miloš, jakožto zastánce mužského názoru bývá občas trochu žensky naložený kdežto Michelle to má občas dost chlapsky na háku.

Bez jablka je naprosto báječnou a vtipnou knížkou, plnou pravd o soužití mužů a žen i o vztazích obecně. Je plná super hlášek - takže vůbec nedoporučuju číst jí někde v MHD nebo prostě někde, kde sou lidi, co vás neznaj, protože když si jen tak tiše čtete a najednou se začnete nekontrolovatelně smát, mohli byste taky celkem snadno skončit ve vypolstrovaný cele v nějaký pěkný a útulný léčebně. Tahle knížečka je v každém směru zábavná a je fakt, že ať chcete nebo ne, najdete se v ní. A najdete v ní i svého partnera. Nemůžete jí brát úplně jako příručku na dokonalej vztah, ale minimálně zjistíte, že ne všechno je tak horký jak se to na první pohled může zdát a že všechno se dá zvládnout s humorem.

Já už tenhle blog, tedy blog Bez jablka čtu docela dlouho a vždycky se u něj hrozně pobavim. Některý článku si čtu znova a znova, protože mě prostě bavěj a navíc i zdánlivě vážnou věc podávají s humorem a tak nějak v klidu. Takže, když sem zjistila, že se připravuje knížka, která slibovala to nejlepší z blogu v pro mě hodně peckově dostupný verzi - nemám doma internet, takže číst Bez jablka tam je v podstatě nemožný a člověk si občas prostě potřebuje přečíst něco na odlehčení a přitom svěžího a inteligentního - vyloženě sem poskakovala radostí. Navíc byla Michelle tak hodná, že mi knížku nechala poslat, za což jí fakt moc děkuju. Za tu dobu, co jsem jí přečetla prvně, sem jí přelouskala už asi 10x a předpokládám, že se k ní budu pořád vracet. No, a kdyby vyšel někdy druhej díl, tak bych se vůbec nezlobila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama