Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Klub sebevrahů - PROMO

16. června 2017 v 15:58 |  Audioknihy
CoverAhoj ahoj ahoj. Dneska pro vás mám další ochutnávku toho, co si pro nás naši distributoři z audioknižního světa připravili. Radioservis nedávno vydal Klub sebevrahů od Roberta Louise Stevensona. Tohle je asi docela profláknutá knížka, takže je vlastně moc fajn, že si jí my, audioknižní nadšenci, můžeme vychutnat i v této podobě - což se třeba na léto fakt hodí až budete někde vyplácnutý na pláži a budete chtít relaxovat. A nebudete mít písek ve hřbetě knihy. :) No a neb mám s radioservisem spolupráci, přišla mi tahle tisková zpráva, kterou vám sem dávám a třeba vás tak nalákám na to, si Klub sebevrahů přečíst nebo si ho na léto pořídit právě v podobě audioknížky.
Já si jí na recenzi asi brát nebudu, protože zrovna Robert Louis Stevenson není zrovna moje krevní skupina, ale věřím tomu, že je tu spousta jeho fanoušků, které tahle zpráva rozhodně potěší. :)

Klub sebevrahů představují tři volně spojené příběhy prince Florizela z BohemieÚčinkují:

Princ Florizel: Vladimír Dlouhý
Vypravěč: Petr Kostka
Geraldin: Aleš Procházka
Mladík: David Novotný
Předseda: Rudolf Pellar
Dáma majestátních rozměrů: Gabriela Wilhelmová
Doktor Noel: Josef Vinklář
Malthus: Zdeněk Žák
Silas: Daniel Rous
Poručík Bradbury Rich: Miroslav Středa
Fiakrista Pavel: Oskar Gottlieb

Režie: Dimitrij Dudík


Mohlo stačit málo a jméno Roberta Louise Stevensona by bylo leda tak známé obdivovatelům majáků. Ty stavěli jeho otec i děd a mladý Robert Louis je měl v jejich díle následovat. Od svého snu stát se spisovatelem se však nenechal odradit a šel za ním se stejnou úporností jako dědeček Robert, který dokázal téměř nemožné - postavil maják na zrádném útesu Bell Rock omývaném vlnami, daleko od skotského pobřeží. Mořský živel u Stevensona však hrál důležitou roli, v jeho knihách i v jeho životě. Častokrát po moři cestoval a osud ho nakonec zavedl po mořských vlnách na ostrov Samoa, kde v roce 1894 v pouhých čtyřiačtyřiceti letech zemřel.
Povídkový seriál Klub sebevrahů patří k Stevensonovým raným dílům a kromě tajemné
atmosféry Londýna zaujme v českém prostředí nepochybně tím, že jedním z jeho protagonistů je lehkomyslný princ Florizel z Bohemie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | Web | 17. června 2017 v 13:58 | Reagovat

Obsazení je skvělý, ale tohle mě asi mine...

2 Kosmik Kosmik | Web | 19. června 2017 v 9:39 | Reagovat

[1]: Mě právě asi taky - úplně to neni moje krev no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama