Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Komiksová revue Bublifuk 6. číslo - Moře bublin

11. června 2017 v 15:16 |  Bublifuk
Název: Bublifuk

Autor: Kolektiv komiksových tvořitelů

Vydalo: Triton

Poskytla: Klára Smolíková - šéfredaktorka


Drahouškové, dospělácký a teenagerský literatury tu bylo v poslední době dost a dost, takže je třeba taky trochu volnit, vypnout a odlehčit si. A na to je nejlepší něco vyloženě pro děti - i když i dospělí si určitě rádi počtou ve zbrusu novém Bublifuku, tentokrát s číslem 6. :) V pátém čísle jsme se s pár kamarády rozloučili, ale ti udělali místo novým, se kterými se sekáme právě v tomhle novém čísle. Takže už netruchlete po Zeleném vlkovi, který mně osobně docela chybí a s úsměvem přivítejte Tajnou dvojku A+B a…no koho ještě, to se nechte překvapit.

Navíc…pořád ještě zůstalo dost stálic, se kterými jsme v Bublifuku všichni začínali, takže ta ztráta není zase tak veliká. A teď už se pojďte spolu se mnou podívat, nebo spíš tak lehce nahlédnout, do šestého čísla naší oblíbené a, jak pevně věřím, hojně čtenou komiksové revue Bublifuk od nakladatelství Triton, kterému tímto ještě jednou děkuju za její zaslání. :)

Na začátku nás opět čeká příběh o našich malých přátelích Fernandovi a Stelle, kteří opět přebíhají dobu a vynalézají…chvilka napětí, trocha těch virblů a nedočkavosti…MECHANICKÉHO RYTÍŘE!!! Takže vlastně jakéhosi prvního robota? No... kdo ví. Ono totiž živit celou armádu vojáků není legrace. Takový voják toho totiž sní fakt hodně a tak se může snadno stát, že kvůli nim začne městečko hladovět. S tím je ovšem třeba něco udělat, to totiž nejde, aby se jeden pořád nacpával a druhý trpěl hlady. Což Fernando a Stella moc době vědí. Takže se hrdinně pustí do svého dalšího projektu. A že to zase úplně nedopadne tak, jak by si tahle dvojka představovala, to je nám, kteří je už moc dobře známe, nad slunce jasné.
V dalším příběhu se opět potkáme také s vynálezcem Alvou, který se tentokrát vypraví na pouť. Tam si s kamarády samozřejmě vyzkouší spoustu atrakcí a jako vždycky ho nenapadne nic lepšího, než že jednu z nich trochu vylepší. A neb to není žádný troškař, pustí se rovnou do předělávání horské dráhy. Ale i když je Alva chytrý, šikovný kluk taky se mu občas něco tak úplně nepovede a pak to končí…no řekněme, že všelijak. Což ho nikdy a za žádných okolností neodradí od toho, aby se příště nepustil do nějakého dalšího experimentu, kterým by sobě a svým kamarádům udělal radost a zlepšil jim den. Tak snad potěší i vás.
Kdysi dávno. Před mnoha a mnoha lety žil na zemi malý chlapec. Bylo to vlastně ještě dítě, ale už tedy měl odvahy na rozdávání. A tahle jeho odvaha a neohroženost se mu měla velice brzy vyplatit. Ať chtěl nebo ne, musel se totiž jednoho dne utkat s tím největším a nejděsivějším mužem, jaký v té době žil. Chlapec se ho ale nezalekl a díky svému důvtipu a vrozené chytrosti tohohle obra celkem snadno v boji porazil. Poznali jste, o kom byla řeč? Ne? No přeci o chlapci Davidovi, který se musel postavit obávanému Goliášovi. No, a pokud v oblasti biblických příběhů drobátko pokulháváte, určitě vám udělají radost Biblické příběhy, které od této chvíle budou součástí Bublifuku. Vymýšlí je Klára Smolíková a krásně kreslí Karel Jerie. A já jim držím palce, aby tahle, poněkud neobvyklá rubrika v Bublifuku měla úspěch.
Samozřejmě také nesmíme zapomenout na příběh tří mušketýrů, kteří už jsou vlastně čtyři. Mladíček a nováček D´Artagnan se stále ještě učí, jak býti správným mušketýrem, který chrání život a čest nejen svého krále, ale také ctěných dam v nouzi. Učí se, jak být galantní, neohrožený, jak zacházet s mečem, aby mu ho žádný protivník nevyrazil z ruky, a jak se nedostávat neustále do nějakých malérů. Ne, že by se mu to vyloženě dařilo, ale žádný učený z nebe nespadl a důležitá je snaha a odhodlanost, která našemu hrdinovi jistě brzy přinese zasloužené ovoce. Pokud se ovšem nevzdá a nerozhodne se svůj sen hodit za hlavu. Ale tomu moc nevěřím. Naopak. Fandím mu. A vy?
Na závěr se podíváme za piráty, kteří stále ještě trčí na pustím ostrově, kde se snaží přežít s tím málem, co jim ostrov poskytuje a nepozabíjet se navzájem. Což je dost těžké, protože když jste každý den s těmi samými lidmi a nemůžete nikam utéct, začnete brzy trpět ponorkovou nemocí. A to si ještě představte, že sebou máte ukacaného a neuvěřitelně drzého papouška, který za celý den nezavře pusu. No spíš zobák. Já nevím jak vy, ale já bych to moc dlouho nevydržela a obdivuju naší pirátskou bandu, že jim ještě definitivně nehráblo. I když k tomu asi nemají daleko vzhledem k tomu, co pořád vymýšlejí za koniny. Tentokrát si totiž vezou do hlavy, že na ostrově žijí duchové…a ti přeci neexistují. Nebo ano?

No a to je pro tentokrát všechno. Doufám, že vám tahle malá ochutnávka z nejnovějšího Bublifuku stačila k tomu, abyste si jí šli hnedka teďka pořídit - a to udělejte, protože to vážně stojí za to. :) A já už se moc těším na další díl, který na sebe určitě nenechá dlouho čekat. Všem kreslířům i spisovatelům díky za tohle parádní počtení a přeji hodně štěstí do dalších bublinových příběhů. Jen tak dál lidi!!! Mějte se krásně, užijte si sobotu a zase se tu někdy potkáme. Nebo třeba na facebooku, YT či instagramu, podle toho, kam zavítáte dřív. Páčko všem a komiksům zdar.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danča Danča | Web | 12. června 2017 v 10:25 | Reagovat

Já se tedy počítám za dospělou, ale Bublifuk mám moc ráda....čímž potvrzuji výše napsané!

2 Kosmik Kosmik | Web | 13. června 2017 v 8:17 | Reagovat

[1]: Tak to sme dvě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama