Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Doupě - PROMO

30. srpna 2017 v 8:39 |  Kosmikovník
Ahoj moji milovaní čtenáři. Na blogu to ohledně článků poslední dobou celkem vázlo, ale ve všem byl teďka trochu zmatek a na psaní nebyl moc čas a prostor. Ale slibuju, že teď už to bude zase lepší neb se situace vyklidnila a všechno je zase relativně v normě. A navíc...od září pro vás mám hned dva připravený zbrusu nový projekty ve formě nový sady videí, tak doufám, že se vám bude líbit. A dneska se společně podíváme na promo materiál k nové knížce, kterou už v pátek vydá Nakladatelství Host. A vyoadá opravdu slibně. Posuďte sami. :) A už brzy na vás taky čeká rozhovor s její autorkou.

Výsledek obrázku pro jakuba katalpa

O knizeVýsledek obrázku pro jakuba katalpa

Po mimořádně úspěšném románu Němci přichází Jakuba Katalpa s propracovaným mnohovrstevnatým románem ze současnosti. Květa je po manželově smrti sužována pocitem samoty a neužitečnosti. Ve sklepě svého domu proto vybuduje malou místnost - doupě - a čeká na návštěvníka, kterého by do ní mohla zavřít a jemuž by mohla vyprávět svůj životní příběh.
Zatímco Květa opečovává svého vězně, v Americe umírá na rakovinu Akiko Ikedaová. Dochází sice na chemoterapii, ta však nezabírá a její manžel postupně ztrácí víru v manželčino uzdravení. Hoang Thi Anhová opouští rodný Vietnam a vydává se na dalekou cestu do Prahy, aby pomohla své dceři s vedením domácnosti a malého obchodu. Naráží při tom na odcizení, nejen kulturní, ale také rodinné a generační. Jakkoliv jsou cesty protagonistů zprvu mimoběžné, v jednom okamžiku se protnou v Praze, aby pak nadále pokračovaly vlastním směrem. Všechny tři příběhy tak představují míjení, nedorozumění i paralelnost lidských osudů.

O autorceVýsledek obrázku pro jakuba katalpa

Jakuba Katalpa (nar. 1979) debutovala v roce 2006 novelou Je hlína k snědku? (Paseka), za niž byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii objev roku. Román Hořké moře (Paseka) získal v roce 2009 nominaci na Cenu Jiřího Ortena. Za prózu Němci (Host) obdržela v roce 2013 Cenu Josefa Škvoreckého, Cenu Česká kniha a byla nominována na cenu Magnesia Litera v kategorii próza. Román již vyšel v překladu ve čtyřech zemích, včetně Německa, a připravuje se překlad do pátého jazyka. "Málokdo dokázal často zpracovávaný námět vztahů mezi Čechy, Němci, válkami a totalitami Evropy posledního století podat s takovým citem pro osobní příběh, který nepůsobí jen jako obrys pro omalovánku dějin, ale jako důvěryhodná a velká kronika," napsala o předchozí knize Jakuby Katalpy Klára Kubíčková v deníku MF DNES.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama