Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

PROMO + POZVÁNKA NA AKCI - Dorotka a Čaroděj v zemi Oz

10. října 2017 v 8:54 |  Kosmikovník
Krásné úterní ráno moji milovaní. Dneska pro vás mám jenom takovou rychlovku v podobě pozvánky na jednu super akci, kam se chystám a kde bude spousta báječných lidí, kterou sem prozřetelně spojila s promo materiálem ke knížce, ke který se ta akce váže. A fakt si myslim, že tahle akce a potažmo i knížka fakt stojí za to.

Většina českých čtenářů zná příběh Čaroděje ze země Oz. Netuší ale, že Lyman Frank Baum napsal i několik pokračování. Dorotka a Čaroděj v zemi Oz přináší další magické dobrodružství a vy si je vůbec poprvé můžete přečíst v českém překladu! Dorotčiným dobrodružstvím prostřednictvím ilustrací vdechla život přední česká ilustrátorka Eva Sýkorová-Pekárková.

Lyman Frank Baum (1856-1919) byl americký prozaik, dramatik a novinář. Nejvíce se proslavil sérií příběhů o čarodějné zemi Oz. V roce 1910 se přestěhoval do Hollywoodu a stal se jedním z prvních obyvatel pozdějšího filmového města. V domě zvaném "Ozcot" na adrese 1749 N. Cherokee Avenue vzniklo mnoho dílů ze série o čaroději ze země Oz

Mnozí mladí čtenáři znají příhody Dorotky, kterou tornádo odnese z Kansasu do daleké Východní země, kde žijí Mlaskalové, kteří jí vyprávějí o zemi Oz a jejím mocném čaroději.
Kniha Dorotka a Čaroděj v zemi Oz přináší pokračování příhod Dorotky a Čaroděje z předchozího dílu Čaroděj ze země Oz. Děj začíná zemětřesením v Kalifornii, kde se Dorotka po návratu z Austrálie zastavila na krátké návštěvě u příbuzných. Když dojde k otřesu země, Dorotka právě jede v kočárku taženém koněm a řízeném jejích bratrancem Zebem. Země pukne a všichni se propadnou do země Mangusů a Dorotka zažívá nová dobrodružství se starými přáteli Hastrošem a Plecháčem, ale i s novými kamarády, s princeznou Ozmou a děkanem Královské fakulty atletických věd V. Z. Vrtibroukem, D.E.

Tááák. To bylo drobet něco ke knížce. Líbí? Nelíbí? Budete si ji chtít přečíst? Pořídíte ji svým dětem? Já si teda Dorotku rozhodně přečíst hodlám, protože věřím, že to bude super čtení na tyhle hnustý propršený podzimní večery. Úplně se vidim s touhle knížkou v pelechu s nějakym dobrym čajem a zobáním. :D No, ale slíbila sem vám taky tu pozvánku, že jo? Tak tu to máte, když teda nedáte jinak. :)

Tuhle akci pořádá nakladatelství Garamond s jehož knížkami se tady na blogu a pochopitelně i na YT budete setkávat teď častěji, než předtím. A to z jednoho prostého důvodu - navázala sem s nimi spolupráci, z čehož mám hroznou radost a doufám, že to pošlape, tak jak bych si přála. No uvidíme...každopádně představení týhle knížky proběhne
ve čtvrtek 26. října od 15 hodin v Neoluxoru na Václaváku - a tam se dá dojet s dětma úplně na pohodu i v tomhle hnusnym počasí. :D. A věřím tomu, že to bude super, protože se tam budete moct setkat se skutečnou Dorotkou...a to se jen tak někomu nepovede. Takže určitě doražte a přijďte si to s náma užít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama