Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

PROMO - Textil

16. října 2017 v 8:47 |  Kosmikovník
Krásný začátek týdne moji milovaní. Pro dnešní den jsem si pro vás připravila další z článků o tom, co zrovna teď vychází. Tentokrát se podíváme na knížku TEXTIL, která vychází u nakladatelství Garamond. A myslim si, že bude stát vážně za to. Co si myslíte vy? A ještě jedna věc...tuhle knížku budu pro Garamond recenzovat, takže o ní ještě uslyšíte. :)

Humoristický příběh jedné ne zrovna obyčejné rodiny žijící v Tel Avivu z pera Orly Castel-Bloomové, která udává tón současné izraelské literatuře.

Orly Castel-Bloom (*1960) patří mezi nejpozoruhodnější postavy izraelské literatury poslední dekády. Její romány, překládané do všech světových jazyků, mnohdy satiricky a s humorem odkrývají směšné stránky našich životů. Svým literárním stylem, označovaným často za surrealistický, dokázala načrtnout nový směr v současné izraelské literatuře.

Humoristický příběh rodiny z vyšší střední třídy, žijící v bohatém severním předměstí
Tel Avivu. Zatímco otec rodiny Irad Gruber je excentrický vědec, který vymýšlí pro armádu (a celou planetu) oblek, jenž bude chránit před atentátníky-sebevrahy, matka Mandy Gruberová vede rodinnou textilní továrnu na pyžama pro ultraortodoxní klientelu a ve volných chvílích se vášnivě oddává plastické chirurgii (jejím zatím posledním nápadem jsou "mnohem mladší a víc sexy lopatky"). Později se ukáže, že Mandy plastické operace a anestetika pomáhají překonat strach o syna sloužícího v armádě. Po jedné nepodařené operaci Mandy Gruberová umírá a rodinné textilky se ujímá dcera, která jako černá ovce rodiny dosud žila na biofarmě v Negevské poušti s jedním cool hipíkem. A rozsáhlé změny v továrně na sebe nenechají dlouho čekat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama