Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Ivan Rössler - Robin Hood

5. prosince 2017 v 8:32 |  Audioknihy
Robin Hood - Ivan Rössler (Audiokniha)
Název: Robin Hood

Autor: Ivan Rössler

Vydalo: Supraphon

Poskytlo: Audiolibix.cz


Pojďte a vyslechněte si spolu se mnou legendy o jednom z nejslavnějších zbojníků - o Robinu Hoodovi. Posaďte se spolu se mnou pod vysoký dub v Sherwoodském lese a společně s ním, jeho početnou družinou a Richardem Lvím srdcem zaseďte k velkolepé hostině, kterou si pro nás pro dnešní večer připravili. Bude vás to sice něco stát, - alespoň pár penízků za pečínku a křupavý chléb - ale věřte mi, že to bude stát za to. Protože to, co u praskajícího ohně uslyšíte, vám nikdo jiný vyprávět nebude. Navíc…jak často se ocitnete vysloveně v královské společnosti?

O Robinu Hoodovi jste určitě už všichni alespoň něco málo slyšely, že jo? A jestli ne, tak se poraďte s tetou Wikipedií nebo strýčkem Googlem. Ale nebudu zlá a usnadním vám práci - prozradím vám něco sama. Berte to jako takový malý předkrm před tou slavnou zbojnickou oslavou. Robin byl kdysi dávno v podstatě šlechticem - nebo minimálně pocházel s celkem dobré a ne chudé rodiny. Dokud kvůli jedné sázce vyvolané hloupou chlapec potyčkou a měřením sil nezabil jedním ze svých pověstných šípů jelena. Což by nebyl takový malér, kdyby to nebyl čin králem zakázaný. A tak je Robin okolnostmi donucen se skrývat a prakticky utíkat před zákonem - a tak se stal Robin zbojníkem. A pomalu, ale jistě kolem sebe začínal shromažďovat skupinu svých věrných přátel.


Máme tu Robina synovce Šarlatového Willa, mnicha, který se k naší bandě přidal prakticky sodou náhod nebo Sira Richarda, kterému Robin svým důvtipem a chytrostí zachránil čest i majetek. A je jich tu mnohem víc o tom nepochybujte. Co je ale důležité jsou příběhy, které o Robinových skutcích společně s dobrotivým králem, jež se rozhodl Robina poznat osobně - protože ho nemá za takové lumpa a zloděje za jakého ho mají ostatní vládní a církevní hodnostáři. Což dokazuje jak moc dobré a šlechetné srdce Richard Lví srdce měl - mohl ho přeci vyhledat a bez mrknutí oka ho jakožto nekalý živel nechat zajmout a popravit. Místo toho si jako obyčejný člověk přisedl pod strom ke slavné zbojnické tlupě a ještě jim dle zvyku za jejich pohostinnost štědře zaplatil - šlechetné, že?

Robin Hood toho za svou "kariéru" zbojníka stihl opravdu hodně. Zesměšnit pár šlechticů a mnichů, které ještě navíc stihl obrat o nějaký ten zlaťák - protože každý, koho pohostil, ať už o to dotyčný stál či nikoli musel za projedené jahůdky a propité víno zaplatit. A to jen tolik, kolik si skutečně mohl dovolit, což byla naprosto fér nabídka. To kdyby fungovalo i dneska, tak bychom se měli jako v ráji.

Robin HoodAle už dost ód na Robina a jeho skutky. Je taky třeba si popovídat o audioknize, která právě o tom, co se za vlády Richarda Lví srdce v Sherwoodkém lese dělo. Audiolibrix - jeden z nejlepších distributorů audioknih, který má mimochodem i naprosto super mobilní aplikaci, kde si svoje stažené audioknížky můžete poslouchat dle libosti až do zblbnutí - vám vše, co sem popsala v předešlých odstavcích v naprosto luxusně zpracované audioknize. A to navíc s naprosto hvězdným obsazením.

V roli Robina Hooda uslyšíte Davida Matáska, v roli krále Roberta Kanyzu, kterého já osobně naprosto zbožňuju a jeho hlas je úplně nejvíc úžasně poslouchatelnej, mnicha, který je zároveň i vypravěčem příběhů s Robinovými kulisárnami se představí Miroslav Táborský…a takhle bych mohla vyjmenovávat až do aleluja. Hvězdných hlasů je tahle audiokniha opravdu plná. A navíc má naprosto neuvěřitelně působivý a promakaný zvukový doprovod od zurčení lesního potůčku, přes zpěv ptáků až po jemné a nenásilné ševelení listí, se kterým si pohrává lehký větřík. Díky tomuhle všemu je vidina lesa i jeho atmosféra naprosto reálná, uvěřitelná doslova hmatatelná. Opravu si připadáte jako někde uprostřed hlubokého lesa, kde nasloucháte neuvěřitelným a jisto jistě pravdivým příběhům - alespoň já o jejich pravdivosti nikdy nepochybovala.

Robin Hood je jedním z mých velkých hrdinů a téměř platonických lásek už od mého raného dětství a já bych tímto poledním odstavcem moc ráda poděkovala lidem z Audiolibrixu, kteří se na zpracování jeho příběhu podíleli. Díky nim jsem si totiž mohla opět obléknout myslivecký obleček, přes rameno si přehodit toulec se šípy a vydat se za dobrodružstvím spolu s mým milovaným zbojníkem - stejně jako když jsem byla malá holka a snila jsem o tom, že si jednou někoho takového vezmu za muže. :) A pokud i vy máte rádi takovéhle příběhy, tak se po téhle audioknize určitě podívejte a poslechněte si jí - nebudete litovat. Slibuju.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scottbag Scottbag | E-mail | 5. května 2018 v 13:56 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama