Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Rozhovor s Janem Zadražilem účinkujícími v audioknize TO

12. února 2018 v 11:09 |  Kosmikovník



Jan Zadražil (* 1975)
Absolvent Státní konzervatoře v Praze působil v řadě pražských i mimopražských divadel (např. Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na Fidlovačce, F. X. Šaldy v Liberci, Pod Palmovkou, Jihočeské divadlo, Švandovo divadlo, Ta Fantastika) a dosud hostuje v dalších (Divadlo Company.cz, Veselé skoky, Husa na provázku, Divadlo v Řeznické, Divadlo Viola, Divadlo v Celetné…). Účinkoval rovněž v několika televizních filmech (Nepodepsaný knoflík, Sněžná noc, Bludičky), v seriálech (Manželská tonutí, Zdivočelá země, Rodinná pouta/Velmi křehké vztahy, Přešlapy, Cesty domů) a také v celovečerních snímcích (Vy nám taky, šéfe, Proměny, Zemský ráj to napohled, Labyrint). Hraje též v kapele Moje řeč. Dále účinkoval v audioknihách vydavatelství OneHotBook: Zmizelá (2015), Game (2015), Marťan (2016), Bylo nás pět (2016), Knihy džunglí (2017), Stará dáma vaří jed (2017).



Krásné pondělí moji drazí. Dneska se opět podíváme na jeden z rozhovorů, který mi přistál v mejlu v rámci mojí spolupráce s vydavatelstvím audioknížek One Hot Book. To v současné době vydává jeden z nejepičtějších románů, jaký kdy spatřil světlo světa. S To o mého milovaného Stephena Kinga. Nedávno jsem tu zveřejňovala první upoutávku na tuhle ultra mocnou audioknížku a dneska se spolu se mnou můžete začíst do rozhovoru s jeho narátory, kterých je opravdu požehnaně - jeden za vypravěče a jeden za každou jednotlivou postavu - a o to víc bude audioknížka věrohodnější, skutečnější a postavy o to živější. Vzhledem k tomu, že je tenhle rozhovor opravdu dlouhý - každý herců odpovídal na stejnou sadu otázek - rozhodla jsem se ho rozdělit do 7 částí, které vám tu budu postupně zveřejňovat. Jinak by byl tenhle článek šíleně dlouhej a nejsem si jistá, jestli byste si ho takhle v kuse celý přečetli. Takhle se aspoň budete mít v týdnu na co těšit. V tuhle chvíli e tedy podíváme na prvního z herců, a sice na rozhovor s Janem Zadražlem, který se ujal role vypravěče celého příběhu, který by vám rozhodně neměl ujít.

Znal jste Kingův román či jeho filmovou adaptaci TO předtím, než jste se stal jedním z účinkujících v audioknize? A znal jste jiné knihy Stephena Kinga či jejich filmové adaptace?
První knihu od Stephena Kinga jsem četl v patnácti. Jmenovala se Nezbytné věci. Velmi doporučuji!

Četl jste jen "své pasáže", nebo celou knihu? Čím vás příběh oslovil?
Vnímal jsem to tak, že je potřeba přečíst knihu celou. Vyprávění příběhu se odlupuje jako slupky cibule. Autor vás vtáhne a už nepustí.

Bál jste se při četbě? Co vám při v příběhu připadalo nejděsivější?
Bál jsem se dokonce i při četbě ve studiu. Nejděsivější mi ale častokrát nepřipadaly chvíle s klaunem, jako spíš zcela reálné ZLO, jež obklopuje všechny hrdiny v jejich rodinách, potažmo v celém tak naprosto obyčejném městečku. TO, co je v každém z nás.

Bylo náročné číst tak, abyste v posluchačích vzbudil strach? Jak jste se snažil spolu s režisérem při četbě navodit atmosféru napětí, děsu…?
V tomto smyslu se audiokniha "načítala sama". Atmosféru mistrně buduje už sám autor. Stačilo mu uvěřit a ten obraz si představit. Doufám, že to bude slyšet.

Jaký máte vztah k hororům? Proč myslíte, že jsou tak oblíbené?
Celkově nerad se bojím, tudíž horory nevyhledávám. Což neznamená, že se s nimi nesetkávám.

Jak se vám zamlouvala "vaše postava"?
Eddie je postava, která se v důležitých chvílích nakonec dokáže vzepřít. Přestože je celoživotně přesvědčován o opaku.

Čeho se nejvíc bojíte? V jaké podobě, by se vám TO zjevilo, kdyby vás chtělo co nejvíc vyděsit?
Jak jsem říkal, nejděsivější je zcela reálné ZLO, jež člověka obklopuje. TO, co je i v každém z nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama